تکنولوژی های برتر جهانی هفته اخیر در حوزه علم و فناوری را در این مطلب مشاهده کنید:

*رونمایی از لنوو فبلتVibe Z۲ Pro

این فبلت به صفحه نمایش ۶ اینچی با رزولوشن QHD، تراکم پیکسلی ۴۹۰ ppi مجهز بوده تا این گوشی را تبدیل به یک دستگاه اعجاب انگیز کند. این فبلت جدید ۳ گیگا بایت رم، حافظه داخلی ۳۲ گیگا بایت، دوربین ۱۶ مگا پیکسل و با ضخامت ۷.۷ میلی متر توجه بازار فناوری را به خود جلب کرده است.

* Pebble Smartwatch

این ساعت هوشمند می تواند با دو سیستم عامل اندروید و IOS کار کند. با یک بار شارژ این ساعت هوشمند می توان تا هفت روز از آن استفاده کرد. این ساعت مجهز به سیستم Google Play و App store است. این ساعت می تواند نام تماس گیرنده را به نمایش گذاشته و تماسی را قطع یا پاسخ دهد. با وجود اینکه
Pebble Smartwatch دارای برنامه های ساده تری نسبت به سایر ساعت های هوشمند ارائه شده است اما با استقبال بیشتری از سوی مخاطبان مواجه شده است.

* iKettle، کتری هوشمند

آیفون به تازگی کتری جدیدی را با نام iKettle روانه بازار کرده که با استقبال چشمگیر مخاطبان مواجه شده است. این کتری هوشمند با کمک برنامه ای به گوشی آیفون وصل شده و با لمس دکمه On که روی برنامه این گوشی قرار داده شده، می توان کتری برقی را روشن و در زمانی که کتری به جوش می آید، آلارمی به گوشی ارسال می شود تا کاربر از جوش بودن آب کتری مطلع شود.

*بزرگترین هک تاریخ رقم خورد

هکرهای روسی توانستند حدود ۱,۲ میلیارد رمز عبور از کارت های اعتباری را به سرقت ببرند که این سبک از سرقت اینترنتی عنوان " بزرگترین سرقت تاریخ اینترنت " را به خود اختصاص داده است.

علاوه بر اطلاعات شخصی، موارد قابل توجهی از اطلاعات امنیتی کشورها نیز به سرقت رفته است. سایت های داخلی روسیه نیز از این حمله در امان نماندند. بنا به اطلاعات منتشر شده، تمام هکرها حدودا بین ۲۰ تا ۲۲ ساله و از جنوب روسیه وارد سایت ها شده اند