مارک زاکربرگ رییس اجرایی فیس بوک به لحاظ درآمد بالاتر از افرادی نظیر روسای شرکت گوگل قرار گرفت.
فیس بوک درآمد خود در سه ماه دوم ۲۰۱۴ را منتشر کرد که بر این اساس، درآمد این شبکه اجتماعی نه تنها از انتظارات وال استریت(بورس آمریکا) بالاتر بوده، بلکه ارزش آن بیشتر از شرکتهایی چون AT& T شده است. اکنون زاکربرگ از افرادی چون لری پیج و سرگئی برین موسسان گوگل ثروتمندتر شناخته می شود.
بلومبرگ افزود: زاکربرگ در سه ماهه دوم امسال یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلار به دارایی های خود افزوده است. این به معنی اینست که وی در سن ۳۰ سالگی با ثروت خالص ۳۳ میلیارد و ۳۰۰ میلیون دلار بالاتر از افرادی چون سرگئی برین ۴۰ ساله و لری پیج ۴۱ ساله قرار دارد. همچنین ثروت خالص وی از جف بزوس ۵۰ ساله رییس اجرایی آمازون بالاتر است. شرکت آمازون اخیرا با بزرگترین ضرر و زیان سه ماهه خود از سال ۲۰۱۲ مواجه شده است.
در فهرست میلیاردرهای بلومبرگ، زاکربرگ در رده شانزدهم قرار دارد و پس از وی لری پیج و برین در رده های ۱۷ و ۱۸ قرار دارند.
در این فهرست همچنان بیل گیتس با ثروت معادل ۸۴ میلیارد و ۷۰۰ میلیون دلار در رده اول است و ثروتمندترین فرد جهان محسوب می شود و پس از وی کارلوس اسلیم مکزیکی با ۷۸ میلیارد و ۸۰۰ میلیون دلار در رده دوم قرار گرفته است.
نکته جالب توجه اینجاست که آمار مثبت فیس بوک از تجارت تبلیغات موبایل ناشی می شود که بیش از دو برابر شده است. فیس بوک پیشتر به ناتوانی در استفاده از ظرفیت موبایل متهم می شد.
تازه ترین آمار درآمدها نشان می دهد که درآمد فیس بوک از تبلیغات موبایلی نسبت به سال گذشته ۱۵۱ درصد رشد داشته و اکنون ۶۲ درصد مجموع درآمد دو میلیارد و ۹۱۰ میلیون دلاری این شرکت در سال گذشته از تبلیغات موبایلی حاصل شده است.
۵۶۵۶