سولماز گریی
: رونمایی از مدل V۱۲ ونتیج S رودستر اتفاق بسیار خوش آیندی است که علاقه مندان به خودرو مدت ها انتظار آن را کشیده اند. با روی کار آمدن این مدل در ماه های پیش رو، V۱۲ ونتیج S به سریع ترین، پرشتاب ترین و مستعدترین سری رودستر آستون مارتین تبدیل می شود که تا به آن روز تولید شده است.
مدل رودستر ۱۲ سیلندر ونتیج S بر پایه مدل کوپه V۱۲ ونتیج S ساخته شده که در سال ۲۰۱۳ / ۱۳۹۲ عرضه شده بود. آستون مارتین با معرفی رودستر V۱۲ تجربه ای جدید از سواری با خودروهایش را ارایه می دهد. بدون شک این مدل به ذائقه طرفداران خودروهای اسپورت لوکس که مایلند مدل منحصربه فرد جدیدی به کلکسیون خود اضافه کنند خوش می آید.
این دلربای نیرومند به همان اندازه که دیدنی است، شنیدنی نیز هست. طراحی بی نظیرش در کنار موتور نیرومند و سیستم اگزوز خوش ساخت آن خودروی تمام عیاری به وجود آورده است. موتور تنفس طبیعی ۱۲ سیلندر با آرایش V و همچنین سیستم اگزوز آن با مهارت تمام تیونینگ شده و در هر سواری سمفونی بی مانندی به اجرا می گذارند. در این مدل موتور ۶ لیتری AM۲۸ آستون مارتین با قدرت ۵۶۵ اسب بخار و گشتاور ۶۲۰ نیوتن متر مجهز به مدیریت موتور بوش به کار رفته است. ناگفته نماند گشتاور در دور موتور ۵۷۵۰ دور در دقیقه موجود خواهد بود. با استفاده از این موتور بیشینه سرعت به ۳۲۳ کیلومتر بر ساعت می رسد در حالی که شتاب گیری صفر تا صد کیلومتربرساعت آن تنها ۳.۹ ثانیه طول می کشد.
این مدل هم مانند مدل کوپه از ویژگی های اسپرت و مسابقه ای بهره مند است. یکی از این ویژگی ها جعبه دنده ۷ سرعته و دستی اتوماتیک شده اسپرت شیفت است که ۲۰ کیلوگرم سبک تر شده است. فناوری مسابقه ای و موتور اسپرت که در مدل های مسابقه ای برنده GT۴، GT۳ و GTE به چشم می خورد در رودستر V۱۲ ونتیج S هم به کار گرفته شده. در نتیجه استفاده از آن ها کنترل خودرو بسیار راحت تر و تعویض دنده دقیق تر و سریع تر شده است.
۵۳۵۳