ملت ایران: رایانه لوحی iPad اپل از ۱۰۰۰ امتیازی که برائ این بررسی در نظر گرفته شده بود موفق به کسب امتیاز ۸۳۶ شد تا در بین ۵ رایانه لوحی برتر جهان بیشترین محبوبیت را کسب کند.
به گزارش باشگاه خبرنگاران، مرکز تحقیقاتی J. D. Power and Associates مطالعه تازه ای انجام داده است تا بر اساس آن میزان محبوبیت رایانه های لوحی موجود در بازار جهانی را نزد کاربران مشخص کند و دریابد که کدامیک از این محصولات محبوبیت بیشتری نزد مردم دارند.
نتایج حاصل از این مطالعه که هفته جاری انتشار یافته نشان می دهد که اپل از نظر امتیازدهی کاربران در رتبه اول این لیست قرار دارد و در بخش کیفیت کلی محصولات ارایه شده با فاصله بسیار بسیار از دیگر رقبا جلو است.
رایانه لوحی iPad اپل از ۱۰۰۰ امتیازی که برائ این بررسی در نظر گرفته شده بود موفق به کسب امتیاز ۸۳۶ شد تا در بین ۵ رایانه لوحی برتر جهان بیشترین محبوبیت را نزد مردم کسب کند.
محصول بعدی که با فاصله کمی از اپل قرار گرفت رایانه لوحی شرکت آمازون بود که برائ آن امتیاز ۸۲۹ از هزار در نظر گرفته شد. لازم به ذکر است که امتیاز هر دو شرکت یاد شده از میانگین تعیین شده برائ این صنعت یعنی امتیاز ۸۲۸ بیشتر بود.
شرکت های سامسونگ، ایسوس و ایسر به ترتیب با امتیازهای ۸۲۲،۸۱۸ و ۷۸۴ رتبه های سوم تا پنجم این لیست را از ان خود کردند.
این بررسی روی آن دسته از کاربرانی انجام شد که صاحب رایانه لوحی بودند و از زمان خریداری رایانه لوحی توسط آن ها یک سال یا کمتر سپری شده بود. در این بررسی ۵ نکته مورد تحلیل قرار گرفت که قابلیت های اجرایی مهم ترین آن ها بود و پس از آن آسانی در استفاده از قابلیت های داخلی، شکل ظاهری، طراحی، قابلیت ها و قیمت قرار داشتند.