به گزارش ملت ایران به نقل از ایسنا، ممکن است تا به حال اسم لپ تاپ Razer Blade به گوش عده بسیاری نرسیده باشد. اولین و شاید مهم ترین ویژگی که سبب تمایز این لپ تاپ از سایر رقبا شده است صفحه کلید جادویی آن است.

شاید کمی عجیب به نظر بیاید اما در بین کلید های صفحه کلید آن، کلید های دینامیکی LCD به چشم می خورد. برای مثال شما می توانید آیکون بازی هایی را که روی سیستم نصب کرده اید، روی صفحه کلید خود تماشا کنید. این گزینه می تواند به عنوان کلید میان بر برای سایر نرم افزار ها استفاده شود.

نکته دیگری که توجه همه را به این لپ تاپ جلب می کند، طراحی آن است. طراحی ظریف و چشم نواز Razer Blade منحصر به فرد و در عین حال زیباست. در کنار طراحی بدنه، نور پس زمینه صفحه کلید، زیبایی این مدل را دوچندان کرده است. علاوه بر طراحی، تاچ پد مولتی تاچ این لپتاپ نیز مجهز به LCD است. اما از همه این نکات که بگذریم به سخت افزار Razer Blade می رسیم.

رم این لپ تاپ، هشت گیگابایت است که البته می توانست بیشتر از اینها باشد. در کنار رم هشت گیگابایتی این دستگاه، هارددیسک ۵۰۰ گیگابایتی آن به چشم می خورد.

شرکت سازنده این لپ تاپ در کنار این حافظه ۵۰۰ گیگابایتی، یک هارد ۶۴ گیگابایتی SSD تعبیه کرده است. در واقع SSD یک حافظه Flash است که در مقایسه با هارددیسک های قبلی برق کمتری مصرف می کند و مقاومت بیشتری دارد.

مرکز فرماندهی لپ تاپ مذکور مجهز به پردازنده Intel Corei۷-۳۶۳۲QM است. سرعت پردازش این پردازنده ۲.۲GHz است که با بهره گیری از فناوری Turbo Boost این سرعت تا ۳.۲ GHz نیز افزایش پیدا می کند. به نظر می رسد با این پردازنده می توان بیشتر نرم افزار های سنگین را روی این لپ تاپ اجرا کرد. همچنین Cache این پردازنده ۶ مگابایت است.

وقتی به کارت گرافیکی Razer Blade نگاهی می اندازیم با GeForce GTX ۶۶۰M ۲GB GDDR۵ مواجه می شویم که از لحاظ پردازش، قدرت قابل قبولی دارد و سرعت آن می تواند تا ۴ گیگابایت افزایش پیدا کند. نباید این نکته را از قلم بیندازیم که هر چقدر دو رقم آخر یک کارت گرافیک بالاتر باشد، کارت قوی تری خواهد بود. برای مثال، در مقایسه GTX ۶۷۵M و GTX ۶۶۰M چون ۷۵ بزرگتر از ۶۰ است، پس کارت گرافیک اولی قدرتمند تر است.

RazerBlade مجهز به یک باطری شش سلولی است که این موضوع را به می توان به عنوان یکی از نقاط ضعف این دستگاه دانست. علاوه بر اینها یک خروجی HDMI و سه درگاه USB ۳ روی بدنه New Razar Blade به چشم می خورد.

همچنین از نقاط قوت New Razer Blade می توان به وزن سه کیلوگرمی آن اشاره کرد. صفحه نمایش ۱۷.۳ اینچی این لپ تاپ FullHD است و شرکت سازنده در کنار تمامی این امکانات، یک ویندوز هشت ۶۴ بیتی روی این لپ تاپ به کاربر ارائه می دهد.