مظفر پوررنجبر در گفتگو با خبرنگاران، با بیان اینکه شبکه ارتباطات سیار آماده ارائه خدمات نسل سوم موبایل - ۳G - است گفت: طبق مقررات در صورت ارائه مجوز برای راه اندازی خدمات نسل سوم موبایل، شبکه مخابراتی کشور آمادگی واگذاری این خدمات را دارد.

وی با اشاره به برداشتن انحصار خدمات نسل سوم موبایل در کشور که پایان مردادماه امسال است گفت: در شهریورماه و به محض آنکه این انحصار برداشته شود خدمات نسل سوم موبایل به متقاضیان ارائه خواهد شد.

مدیرعامل شرکت مخابرات ایران با اشاره به رویکرد شبکه های مخابراتی دنیا به سمت استفاده از دیتا به جای صوت و نیز استقبال مشترکان از خدمات اینترنت بر روی موبایل، تاکید کرد: در صورت راه اندازی سرویس نسل سوم موبایل، در چند سال آتی بازار ۱۱ هزار میلیارد تومانی را برای این سرویس پیش بینی می کنیم.

به گزارش مهر، انحصار ارائه خدمات نسل سوم موبایل برای اپراتور رایتل، تابستان امسال به اتمام می رسد و طبق گفته وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از شهریورماه امسال سایر اپراتورهای موبایل نیز می توانند مجوز ارائه خدمات ۳G دریافت و این سرویس را عرضه کنند. محمود واعظی همچنین از انجام کارهای مقدماتی برای تدوین پروانه فعالیت اپراتور نسل چهارم پیشرفته تلفن همراه - LTE - و صدور آن تا پایان سال ۹۳ نیز خبر داده است.