به گزارش اختصاصی ملت ایران، اولین دستگاه تلفن همراه ۴۰ سال پیش ساخته شد. مارتی کوپر دانشجوی سال آخری موتورلا، اولین شخصی بود که توانست با موبایل تماس بگیرد. آنچه او به زبان آور این بود: " من دارم با با یک موبایل واقعی تماس می گیرم! "

اتحادیه بین المللی ارتباطات در گزارشی که در سال ۲۰۱۲ منتشر کرد اعلام داشت که شش میلیارد مشترک تلفن همراه در جهان وجود دارد. این درحالیست که جمعیت جهان حدود هفت میلیارد نفر است.

دکتر مایک شورت رئیس سابق بنیاد مهندسی و فناوری و نایب رییس شرکت تلفونیکا در اروپا، می گوید: " از چهل سال پیش تاکنون گوشی های موبایل از وسیله ای برای تاجران و بازرگانان، به سرعت تبدیل به ابزاری شده که با آن به همه چیز متصل هستید. "

وی همچنین با اشاره به پیشرفت های اخیر تصریح کرد: " در آینده ما شاهد گستره بزرگی از وسایل پوشیدنی هستیم. ما به طور کامل بر روی حواس انسان کار می کنیم. اولین حرکت ها با آمدن عینک های هوشمند آغاز شده است. واقعا چطور می شود با استفاده از چشم و حرکات چشم، صفحات اینترنت را مرور کرد یا در آنها تغعییری بوجود آورد؟! "

دکتر مایک وعده داد: " پوشیدنی ها در قامت ساعت و هر وسیله ی هوشمند دیگر در راه اند. ما حتی شاهد آن خواهیم بود که وسایل کنترل سلامت به شکل لباس هوشمند درآیند و علائم را به موبایل و از آنجا به پزشکتان ارسال کنند. "

" ما حتی در خیال پردازی هایمان روزی را میبینیم که گوشی های موبایل انقدر کوچک و هوشمند شوند که بتوان آن را به راحتی در گوش قرار داد یا اینکه زیر پوست جاسازی کرد! "