در ویدئویی که تیریس گیبسون در حساب کاربری اینستاگرام خود گذاشت، دکتر دره می گوید سازنده آیفون(الپ) کمپانی ای وی را خریده و باید مجله فوربس لیست ثروتمندان خود را به روز رسانی مجدد کند.
رپر معروف مالک استودیوی معروف Beats Electronics در ویدئوی تیریس با خوشحالی زاید الوصفی خود را میلیاردر جدید لیست فوربس معرفی کرد و این در حالی است که ۵۱درصد سهام این شرکت را اچ تی سی سال ۲۰۱۱ خریداری کرده است و هنوز معلوم نیست اپل با دکتر دره معامله کرده و یا با اچ تی سی!
البته اپل هنوز این معامله را تایید نکرده، اما منابعی که نخواستند نامشان فاش شود به فایننشیال تایمز گفتند خبر این معامله در هفته آینده رسمی خواهد شد.
بخش استودیویی و ساخت موسیقی کمپانی Beats Electronic، قرار است در استراتژی جدید اپل در بخش iRadio ادغام شود و سرویس موسیقی اپل را توسعه دهد.
کمپانی Beats همچنین سازنده هدفون و تجهیزات مرتبط نیز هست و اپل با افزودن این بخش به خود، قدرت فزاینده ای در بازار هدفون نیز پیدا می کند. هدفون های ساخت Beats by Dr Dre رقیب جدی برای سازندگانی مانند سنهایزر، و کمپانی Bose و Skullcandy بوده است و حالا اپل باید با این کمپانی ها در بخش هدفون نیز رقابت کند.
اپل بیش از ۱۵۰ میلیارد دلار پول نقد دارد و سرمایه گذاران از مدیران کمپانی خواسته اند تا با سرمایه گذاری های جدید، سودآوری اپل را بیشتر کنند.
سپتامبر سال گذشته آخرین قیمت گذاری روی بیتس الکترونیکس یک میلیارد دلار بود و کارشناسان اینک این سوال را مطرح کرده اند که آیا رقم ۳.۲ میلیارد دلار واقعی است؟ و چرا اپل باید چنین هزینه ای را متحمل شود؟
اپل در حال حاضر بزرگترین فروشنده موسیقی از طریق آی تیونز بوده و حالا با خرید جدید، سرویس موسیقی خود را از طریق iRadio گسترش خواهد داد.
Beats Electronics کمپانی مستقر در سانتا مونیکای کالیفرنیا است که محصولات و تجهیزات آهنگ و موسیقی را از سال ۲۰۰۶ به بازار عرضه می کند و موسس آن رپر و تهیه کننده معروف " دکتر دره " است که مطابق آمار در سال ۲۰۱۱ بیش از ۳۰۰ نفر در استخدام وی بوده و ۳۵۰ میلیون دلار درآمد سالانه داشته است. گفتنی است در سال ۲۰۱۱ اچ تی سی ۵۱ درصد سهام بیتس را خرید و در گوشی های سری وان خود از سیستم صوتی بیتس استفاده کرده است.