به گزارش ملت ایران: مرکز تحقیقاتی IDC در گزارشی جدید اعلام کرده است که برای نخستین بار فروش گوشی های هوشمند طی سال جاری میلادی از گوشی های معمولی بیشتر خواهد شد و در سال ۲۰۱۷ شاهد آن خواهیم بود که دو سوم گوشی هایی که در بازار جهانی فروخته می شوند را گوشی های هوشمند تشکیل می دهند.

ادامه تغییر روند خرید گوشی های هوشمند به جای گوشی های معمولی تاثیرات فراوان برجا خواهد گذاشت که از مهم ترین آن ها می توان به کاهش میانگین قیمت نسل جدید گوشی های هوشمند و ترکیب این دستگاه با دیگر فناوری های موجود اشاره کرد.

باید توجه داشت که سال ۲۰۱۳ فقط یک عرصه رقابتی برای گوشی های هوشمند محسوب نمی شود و در این سال می توان نسل جدید خودرهای متصل به اینترنت را نیز شاهد بود. این خودروها مبتنی بر فناوری M۲M به یکدیگر متصل می شوند و نوعی ارتباط و شبکه مجازی بین خود ایجاد می کنند.

کاربران در این نسل از خودروها می توانند با استفاده از گوشی های هوشمند به وسیله فناوری های ارتباطی از جمله بلوتوثیا فناوری مسیریاب GPS با دیگر خودروها ارتباط برقرار کنند.

لازم به ذکر است شرکت خودروسازی جنرال موتورز هم اکنون همکاری هایی را با شرکت مخابراتی AT& T آغاز کرده است که به موجب آن نسل جدید خودروهای Chevrolet، Buick، GMC و Cadillac که در سال ۲۰۱۵ میلادی وارد بازار جهانی می شوند مانند گوشی های هوشمند جدید به گیرنده شبکه مخابراتی ۴G LTE مجهز خواهند بود تا سرنشینان، جدیدترین خدمات مخابراتی را در اختیار داشته باشند.

علاوه بر این، دیگر شرکت های خودروسازی از جمله نیسان، مرسدس بنز، فورد و BMW نیز فعالیت های مشابهی را با همکاری شرکت های مخابراتی آغاز کرده اند.

این طور که کارشناسان پیش بینی کرده اند، ۲۰۱۳ سال تحول بازار جهانی گوشی های هوشمند خواهد بود و بیشترین تاثیر را بر زندگی روزمره مردم برجا خواهد گذاشت.