به گزارش ملت ایران به نقل از ایتنا، گوگل اعلام کرده قصد دارد این سرویس را اول ژوئیه سال جاری(تیر ۱۳۹۲) تعطیل کند. کاربران با استفاده ازگوگل ریدرمی توانند به روزرسانی های صورت گرفته در سایت های مورد نظر خود را یک جا پیش رو داشته باشند.

غول فناوری اطلاعات گفته برای بستن این سرویس «دو دلیل ساده» دارد: اول این که استفاده از آن کاهش یافته و دیگر این که گوگلی ها می خواهند تمام انرژی خود را بر محصولات و سرویس های کمتر ولی کاربردی تر متمرکز کنند. این در حالی است که گوگل ریدر بین کاربران از محبوبیت بسیار بالایی برخوردار است و این سرویس، بستری مناسب برای انتشار سریع محتواهای سایت ها و وبلاگ ها به شمار می رود.

تحلیلگران معتقدند استدلال گوگل برای بستن این سرویس محبوب و پرطرفدار قدری با ابهام و تردید همراه است. به عنوان مثال، دیلی میل به نقل از یکی از کاربران توییتر گفته تنها دلیل بستن گوگل ریدر این است که RSS را نمی توان به راحتی کنترل کرد و از آن پول در آورد.

بر اساس این گزارش، گفته می شود سیاست های جدید «لری پیج» مدیر عامل گوگل، بر کنار گذاشتن پروژه های غیراساسی در این شرکت متمرکز است و ظاهراً گوگل ریدر هم یکی از همین پروژه ها به شمار می رود. پس از انتشار این خبر، یک کمپین اینترنتی با هدف اعتراض به تعطیلی این سرویس به راه افتاد که ظرف ۱۶ ساعت ۵۴ هزار نفر آن را امضا کردند. گفتنی است گوگل این سرویس را از سال ۲۰۰۵ در اختیار کاربران قرار داده است.