به گزارش ملت ایران به نقل از ایسنا، در این میان برخی از مشترکانخطوط اعتباری رایتلاز این مساله گلایه دارند که در برخی موارد شارژ آنها حتی در کمتر از ۲۴ ساعت به پایان می رسد؛ در میان مشترکان دائمی اپراتور سوم نیز گاه برخی افراد از رقم بالای قبض های خود گلایه کرده و از این نکته می گویند که با وجود آن که بسته های بی نهایت اپراتور سوم را خریداری کرده اند همچنان با قبض هایی با رقم های بالا مواجه می شوند.
در این زمینه پیگیری های ایسنا از مسوولان سازمان تنظیم مقررات ارتباطات رادیویی گویای این بود که در محاسبات این اپراتور خطایی صورت نمی گیرد اما در کل هزینه های استفاده از اینترنت نسل سوم بالاست و بخشی از اعتراض های کاربران ازاین مساله ناشی می شود.
پیش از این مدیر عامل قبلی اپراتور سوم در پاسخ به سوال ایسنا مبنی بر گرانی تعرفه های رایتل این گونه گفته بود که با توجه به بالا بودن سرعت اینترنت رایتل افراد در حین استفاده جذب سرعت بالای آن می شوند و فراموش می کنند چه حجمی مصرف کرده اند.
اما این روزها مدیر عامل جدید نظری متفاوت در این زمینه دارد.
مجید صدری در گفت وگو با ایسنا در پاسخ به این سوال که بروز اشتباه در محاسبه قبوض رایتل را تایید می کند یا خیر؟ اظهار کرد: هر سیستم گاه با اشتباهاتی مواجه می شود اما اگر کاربری با چنین مشکلی مواجه شد می تواند مساله را به ما انعکاس دهد تا ما آن را پیگیری کنیم.
وی خاطرنشان کرد: در این میان اگر اجحافی صورت گرفته باشد و هزینه ای به صورت اضافه از کاربران دریافت شده باشد قطعا آن هزینه به کاربر بازگردانده خواهد شد.