این جعبه جادویی دیجیتال در ابعاد ۱۱۵ در ۱۱۵ در ۱۷ میلیمتر بوده و دارای پورت های خروجی متنوع در کنار ریموت کنترل اختصاصی است تا با اتصال تلویزیون شما از طریق اچ دی ام آی و اینترنت، تلویزیون تماشا کنید.
سیستم اندرویدی داخل این جعبه جادویی تعبیه شده،(بنام Fire OS ۳.۰ که مبتنی بر جلی بین اندروید است) که البته اختصاصی آمازون بوده و از طریق آن کاربران به یک سری از سرویس های تلویزیونی، فیلم ها و سریال ها و سرویس گیم دسترسی پیدا خواهند کرد.
آمازون در بخش تلویزیون سعی نکرده از واژه اپ Apps استفاده کند و در عوض، از واژه سرویس ها استفاده کرده است که لیست آنها را به صورت آیکونیک مشاهده می کنید.
در فروشگاه اپ آمازون در زیر مجموعه Apps for Android شما ۷۷۷ اپ خواهید دید که شامل گیم ها هم می شود. در حال حاضر تعداد گیم ها ۱۳۳ گیم است و برخی نام های بزرگ در بخش تلویزیونی شامل نت فلیکس، آمازون ویدئو، وی ووVevo، وی موVemeo، هولو پلاس Hulu Plus، پلیکس Plex و frequency را در آنجا می بینید.
مراحل اضافه کردن اپ ها(همان سرویس ها به گفته امازون) به دستگاه پیچیده بوده و آمازون راهنمای خاصی را برایش تعریف کرده است تا بعد از اضافه شدن به دستگاه قابل استفاده شود.
آنچه در فایر تی وی آمازون می بینید قسمت عمده آن را در سرویس موسوم به Amazon Prime video service قبلا دیده اید و برای استفاده از سرویس ها باید عضو آمازون پرایم شوید.
هنگام جستجو با گفتن نام فیلم به صورت صوتی به ریموت کنترل،(زدن و نگه داشتن دکمه میکروفون در قسمت بالای ریموت) سرچ آغاز شده و بعد از یافتن قیلم مورد نظر نمایش داده می شود.(این قابلیت فعلا روی سرویس ویدئوی آمازون فعال است)
فایر تی وی روی محیط کلود تعریف شده و بنابراین فیلم ها، عکسها و فایلهای ذخیره شده کاربر روی کلود آمازون قابل مشاهده است.(فعلا محدودیت دانلود روی فضای کلود کاربر تعریف نشده است)
در بخش گیم آمازون با قطعه سخت افزاری تحت نام فایر کنترلر که یک کنسول گیم اختصاصی است وارد این عرصه شده است.
وزن جعبه جادویی امازون ۲۸۱ گرم بوده(با برق روشن می شود) که از طریق اچ دی ام آی به تلویزیون وصل شده و از طریق وایرلس و یا کابل اترنت RJ۴۵ به اینترنت وصل می شود.
جعبه جادویی خروجی صدا داشته و می توانید بلندگوی مناسبی را بدان متصل کنید. پورت یو اس بی نیز در قسمت پشت جعبه جادویی تعبیه شده است. این فایر تی وی پردازنده اسنپ دراگون ۸۰۶۴ یا همان اسنپ دراگون ۶۰۰ داشته که دو گیگ رم و ۸ گیگ حافظه برایش تعریف شده است.
فرمت های ویدئویی را با رزولوشن ۷۲۰ و ۱۰۸۰ پشتیبانی کرده و شامل H. ۲۶۳, H. ۲۶۴, MPEG۴ - SP, VC۱ برای ویدئو، AAC, AC - ۳, E - AC - ۳, HE - A, PCM, MP۳ برای صدا و JPG, PNG برای عکس است.
قیمت فایر تی وی ۹۹ دلار و قیمت کنسول گیم(این کنسول هنوز رسمی نشده و باگ دارد) نیز ۳۹ دلار است.
نحوه اتصال به تلویزیون
ریموت کنترل دستگاه
کنسول گیم دستگاه
محتویات دستگاه