ملت ایران: به تازگی لپ‌تاپ های ویندوز هشتی مختلفی به بازار عرضه شده اند که علاوه بر قیمت های ارزان، قابلیت های بسیار خوبی نیز دارند.

به طور مثال، باید به لپ‌تاپ ۱۱ اینچ ایسوس VivoBook اشاره کنیم که حدود ۵۰۰ دلار قیمت دارد. این لپ‌تاپ صفحه نمایش لمسی دارد و چنین قیمتی برای آن عالی به نظر می رسد. خوب است بدانید، قرار است در آینده ای نه چندان دور لپ‌تاپ های جدیدتر با صفحه نمایش لمسی و قیمت ارزان روانه بازار جهانی شوند.

علاوه بر این لپ‌تاپ با قابلیت های تقریبا خوب، چندین مدل بزرگ تر که قیمت چندان بالایی ندارند نیز در این دسته بندی قرار می گیرند. مدل ۱۵ اینچ ایسوس S۵۶CA - DH۵۱ با قیمت ۶۵۰ دلار آمریکا، عملکرد خوب و ارگونومی بسیار عالی دارد. دو اولترابوک ۱۳ اینچ سونی وایو SVT - ۱۳۱۲۲CXS(۶۲۵ دلار امریکا) و ۱۵.۶ اینچ ایسر M۵-۵۸۱T - ۶۸۰۷(۶۰۰ دلار امریکا) نیز هر دو عملکرد عالی و عمر باتری قابل قبول دارند.

در رتبه بندی خود می توانیم به لپ‌تاپ تغییرپذیر ایسوس تیاچی ۲۱ - DH۵۱ با دو صفحه نمایش اشاره کنیم که طراحی منحصر به فردی دارد. به طوریکه کاربر می تواند در حالت های مختلف از آن استفاده کند. این محصول نخستین بار در نمایشگاه CES ۲۰۱۳ معرفی شد.

دو لپ‌تاپ بسیار باریک دیگری که باید جزو ویندوزهشتی های ارزان قیمت با قابلیت های عالی معرفی کرد، اولترابوک ۱۴ اینچ لنوو Lenovo ThinkPad X۱ Carbon با قیمت ۱۲۵۰ دلار آمریکا و مدل کاربن تاچ ۱۵۰۰ دلاری هستند. پوشش فیبر کربنی این دو اولترابوک و درایوهای جامد آنها باعثشده اند تا وزن سبک تری از دیگر مدل های هم اندازه خود داشته باشند.

اگر قصد خرید لپ‌تاپ جدید با قیمت مناسب را دارید، می توانید از میان مدل های اشاره شده یکی را انتخاب کنید.