شاید گم شدنکنترل تلویزیوندر منزل شما هم بارها و بارها اتفاق افتاده باشد. پیدا کردن کنترل در بسیاری از مواقع به یکی از بزرگترین مشکلات ما تبدیل می شود، کوچک است در همه جایی می تواند پنهان شده باشد، پیدا کردنش بسیار سخت است. تمام این حالات را زمانی در نظر بگیرید که برنامه ی مورد علاقه ی شما هم شروع شده است، چاره چیست؟
پیدا کردنتلفن همراهبه مراتب آسان تر از کنترل است، حالا اگر تلفن شما کنترل تلویزیون هم بود، پیدا کردن کنترل دیگر مشکل نبود. امروز دریچه به شما نرم افزارهایی را معرفی می کند که با نصب آنهاگوشیشما قادر به کنترل تلویزیون خواهد شد.

اگر گوشی اندروید دارید به شما توسط نرم افزار Smart IR Remote را پیشنهاد می کنیم.

همانطور که احتمالا مطلع هستید و به این موضوع اشاره هم شد، اخیرا فرستنده های مادون قرمز یا همان اینفرارد به اسمارتفون ها باز گشته اند البته نه به عنوان درگاه ارسال فایل بلکه کاربردی همانند کنترل را به دستگاه می دهند، برای این منظور برنامه پیش فرضی در گوشی نصب شده است، این برنامه به مراتب بهتر از برنامه استوک گوشی بوده و دوستانی که گوشی های پشتیبانی شده را دارند می توانند لذتی مضاعف را با این برنامه تجربه کنند.

ویژگی هاِی نرم افزار:

- پشتیبانی از ژستر هوایی: با عبور دست خود به سمت چپ یا راست از روی سطح گوشی کانال را عوض و به سمت بالا یا پایین صدا را کم یا زیاد کنید(فقط S۴)

- ساکت کردن خودکار دستگاه در حال پخش به محض دریافت تماس

- توانایی تشخیص شدت صوت: اگر گوشی تشخیص دهد که صدا زیاد است بصورت خودکار صدا را کاهش می دهد.

- پشتیبانی ازXBox ۳۶۰

برای دانلود نرم افزار اینجا کلیک کنید

قابل اجرا در اندروید ۴.۱ و بالاتر

حجم نرم افزار: ۵ مگابایت

اگر گوشی سیمبین دارید نرم افزار Psiloc. irRemote را به شما معرفی می کنیم.

این امکان برای شما وجود دارد تا با نصب نرم افزار Psiloc. irRemote تلفن خود را به کنترل تبدیل کنید. این نرم افزار نه تنها برای تلویزیون بلکه برای تمام وسایل صوتی و تصویری کاربرد دارد.

این نرم افزار فوق العاده از درگاه مادون قرمز(Infrared) موبایل استفاده می کند که در زیر لیست گوشیهایی را که دارای این قابلیت هستند ذکر شده است.

اگر وسیله مورد نظر در لیست اصلی برنامه نبود میتوانید دیتابیس های برنامه را دانلود کنید و آن را به مسیر زیر در موبایل خود انتقال دهید(دیتابیس مورد نظر خود را انتقال دهید)

c: \ data \ codes سپس آن را اجرا نمایید(درون گوشی).

- برای اجرای برنامه سه فایل پیش روی دارید با توجه به شماره گذاری که کرده ایم به ترتیب فایلها را نصب کنید.

دو فایل اول(۱ و ۲) نیازی به ساین ندارند ولی کرک برنامه باید ساین شود.

- نصب برنامه حدود ۵ دقیقه زمان میبرد.

اگر قبلا از نسخه ی دیگر این برنامه استفاده کرده اید حتما آن را ریموو کنید.(هر سه فایل را پاک کنید)

دانلود برنامه و کرک حجم فایل: ۸۰۰ کیلوبایت

دانلود دیتابیس ها حجم فایل: ۱.۳ مگابایت