گجتی برای تبدیل دوربین به سیستم بازی 3بعدی

ملت ایران:Extreme Reality یا XTR۳D دقیقا همین کار را انجام می دهد. این شرکت تصمیم دارد دوربین های معمولی دو بعدی تان را به یک سیستم کنترل حرکتی تمام قد برای بازی های تعاملی تبدیل کند.

ایده پشت نرم افزار این شرکت، به فراموشی سپردن کینکت مایکروسافت و هزینه گزاف خرید آن است. در CES ۲۰۱۳، شرکت Extreme Reality یک اپلیکیشن برای سیستم های ویندوزی و اندرویدی عرضه کرده که با چندیدن بازی بر پایه تشخیص حرکات(همچون Beat Booster) همراه شده است.

این مجموعه قبل از شروع بازی نیازمند یک کالیبراسیون و تنظیم بر اساس بدن بازیگر است که در آن کاربر دستانش را همانند پاندای بازی PandaMania در هوا حرکت می دهد تا رقص آواتار پاندا را کنترل کند. ثبت و ردیابی حرکات این سیستم چندان حساس و دقیق نیست، اما کارش را به خوبی با سخت افزار معمول شما انجام می دهد.

رابط کاربری کنترل جسچر حرکات دست Extreme UI همچنین به شما اجازه می دهد از دستان تان به جای موس استفاده کنید. البته این شرکت هنوز قصد ندارد محصولش را برای کاربر نهایی عرضه کند. اگرچه قبل از این، آن را در کامپیوترهای ویندوز ۸ سامسونگ سری ۵ و سری ۸ و همچنین برخی مدل های NEC هم دیده ایم. قرار است از این نرم افزار در آخرین سری تلویزیون های هوشمند هایر هم استفاده شود.

نارنجی