ملت ایران: همانطور که می دانید، نمایشگاه CES ۲۰۱۳ از ۱۹ تا ۲۲ دی ما امسال در وگاس برگزار می شود. بنابراین وقتی سامسونگ در وبلاگ خودش اعلام می کند که در همین بازه زمانی، " چیزی جدید " برای معرفی دارد بهترین حدس چیست؟ شاید نه بهترین، ولی اولین حدس گلکسی S۴ است.

فقط ۷ ماه از عرضه گلکسی S۳، پرچم دار فعلی تلفن های هوشمند این کمپانی می گذرد ولی به نظر می رسد که از هم اکنون، این غول تکنولوژی در حال آماده شدن برای ارائه " جزئیات " نسل بعدی در نمایشگاه CES است. در وبلاگ رو به فردای سامسونگ تیزری قرار گرفته که خبر از آمدن محصولی در بازه زمانی نمایشگاه CES می دهد و از طرفداران خواسته شده که برای گرفتن خبرهای جدید، به وبلاگ سر بزنند.

البته این ویدیو چیز خاصی را رو نمی کند، تنها جملات تبلیغاتی نظیر " دنیا منتظر است " را می بینیم که بر حدسیات قبلی درباره احتمال معرفی گلکسی S۴ صحه می گذارد؛ تلفنی که حدسیاتی درباره عرضه زودهنگام آن برای به چالش کشیدن همه جانبه آیفون ۵، اولین بار حدود ۲ ماه پیش توسط The Korea Times به بیرون آمد. این نشریه خبر از معرفی گلکسی S۴ در کنگره جهانی موبایل یا احتمالاً نمایشگاه CES داد و گزینه دوم محتمل تر است چون حالا یک تاریخ مشخص هم داریم.

البته، این " چیز جدید " می تواند تلفن نباشد چون می دانید که CES معمولاً محل معرفی محصولاتی مثل تلویزیون و مانیتور و … است بنابراین شاید یک تکنولوژی جدید را در این عرصه از سامسونگ شاهد باشیم. ولی در عین حال از آنجایی که این نمایشگاه فراگیرتر از کنگره جهانی موبایل است، در امریکا(یکی از بازارهای مهم) برگزار می شود و احتمال معرفی محصولات پرچم دارد از طرف سایر کمپانی ها در آن کمتر است، شاید سامسونگ بخواهد از اصل غافلگیری استفاده کند.

به هر حال، در فاصله ای کمتر از ۱ ماه به شروع نمایشگاه خواهیم رسید. تنها چیزی که از الآن می شود از آن مطمئن بود این است که در ماه های ابتدایی سال میلادی جدید، جزئیات بیشتری از پرچمدار بعدی سری گلکسی سامسونگ خواهیم شنید. تا الآن بیشترین تمرکز، بر روی نمایشگر نشکن این محصول بوده ولی روز به روز بازار شایعات داغ تر می شود.

نارنجی