ملت ایران:برای این منظور می‌توان از فایل‌های دسته‌ای یا Batch بهره گرفت که مجموعه‌ای از دستورات را شامل شده و با یک دابل کلیک می‌توان تمامی این موارد را به اجرا درآورد. اگر یک کاربر عادی رایانه هستید و تمایلی به کار با فایل‌های دسته‌ای ندارید.

مهمترین مزیت نرم‌افزار Auto Starter آن است که کار با آن بسیار ساده و بی‌دردسر است و تقریباً تمامی کاربران رایانه قادرند به کمک ابزارآلات موجود در آن، فایل‌های دسته‌ای را به ساده‌ترین شیوه ساخته و از آن‌ها بهره‌مند شوید.

راهنمای استفاده از Auto Starter

ابتدا برنامه Auto Starter را از لینک انتهای همین خبر دریافت و اجرا کنید. جالب اینکه نیازی به نصب این نرم‌افزار ندارید و می‌توانید بلافاصله پس از بازکردن فایل فشرده‌سازی(زیپ) با کلیک بر روی فایل اجرایی آن، نرم‌افزار Auto Starter را بارگذاری نمایید. برای این منظور به تصویر زیر نگاهی بیاندازید:

نکته: ممکن است لازم باشد تا برنامه‌ی Auto Starter را به صورت Run as Administrator اجرا کنید تا این نرم‌افزار به درستی کار کند.

پس از راه‌اندازی این فایل اجرایی، آنچه خواهید دید چیزی مشابه تصویر زیر است. حال می‌توانید هر چقدر که خواستید فایل‌های پروژه برای خود ساخته و آنها را ویرایش کرده یا ذخیره نمایید.

حالا وقت کار است؛ برای شروع بر روی دکمه Add کلیک کرده و نوع اقدامات یا برنامه‌هایی که می‌خواهید اجرا شوند را انتخاب کرده و بیافزایید. روند افزودن موارد جدید بسیار ساده و بی‌دغدغه است. البته برخی برنامه‌ها نیازمند بکارگیری پارامترهایی است؛ نظیر وارد کردن نشانی اینترنتی سایت‌های وب برای بارگذاری خودکار برنامه مرورگر.

برای اینکه بینش بهتری در این باره بدست آورید توصیه می‌کنیم به فهرست آماده شده‌ی زیر رجوع نمایید.

پس از بررسی این فهرست، بهتر است وارد میدان عمل شده و به شن‌بازی بپردازید. توصیه می‌کنیم در ابتدا چند مورد آزمایشی را نوشته و آنها را از جنبه‌های عملی بررسی کنید. در آخر نیز می‌توانید فایل پروژه خود را با فرمت. asx۳ ذخیره نموده تا بعداً به آن رجوع کنید.

با این حال، همیشه هم نیاز به ذخیره‌ی فایل پروژه نیست؛ چرا که فایل ایجاد شده‌ی شما یک فایل از نوع Bat است که می‌توان با کلیک بر روی دکمه‌ی Batch برنامه، آن را اجرا نمود.

دفعه بعد که رایانه‌تان را روشن کنید، می‌توانید با اجرای این فایل Bat به تمامی نیازمندی‌های اولیه خود جامه‌ی عمل بپوشانید. پیشنهاد می‌شود که این فایل را در جایی دم دست قرار دهید تا دسترسی ساده‌تری به آن داشته باشید. از این گذشته قادرید که این فایل را به نوار وظیفه(Taskbar) یا منوی استارت ویندوز متصل کنید.

جمع‌بندی

مطمئناً پس از گذشت مدتی کار با این برنامه به آن خو گرفته و می‌توانید نیازمندی‌های بیشتری را به کمک آن رفع و رجوع کنید. استفاده از برنامه Auto Starter بهتر از لیست کردن کلیه برنامه‌های مورد نیاز در استارت‌آپ(Startup) ویندوز است چرا که بار کمتری را به سیستم‌عامل تحمیل می‌نماید و فقط زمانی که به آن‌ها نیاز دارید اجرایشان می‌کنید، نه در زمان شروع به کار ویندوز.

دانلود برنامه Auto Starter

زومیت