ملت ایران:تولید انبوه نمایشگرهای منعطف سامسونگ از سال آیندهتا کنون صحبت های زیادی درباره نمایشگرهای نسل جدید منعطف شنیده ایم و اخبار فراوانی در این خصوص خواهنده ایم. با تغییر مسیر صنعت از شیشه به سوی پلاستیک، سازندگان ابزارهای مختلف می توانند گجت هایی نازک تر، سبک تر، محکم تر و به طور بالقوه جذابتر را به بازار عرضه کنند. و از حالا بازار منتظر و تشنه مشاهده چنین دستگاه هایی است.

چند روز گذشته وال استریت ژورنال گزارش داد که سامسونگ مراحل نهایی توسعه و تجاری سازی این تکنولوژی را پشت سر می گذارد و از بهار سال آینده می توانیم شاهد تولید انبوه و استفاده از نمایشگرهای منعطف سامسونگ در ابزارهایی چون اسمارت فون و تبلت باشیم. این شرکت اکنون به تجاری سازی این ایده اولیه سرعت بسیار زیادی داده و نیروی فراوانی را صرف آن می کند.

البته هنوز نمی توان گفت که چه زمانی ابزارهای مجهز به این تکنولوژی چشم به جهان خواهند گشود. آیا باید منتظر گلکسی اس چهار با صفحه منعطف باشیم؟ شاید، اما سامسونگ که تا کنون سکوت پیشه کرده است.

ولی اکنون یک موضوع را می دانیم و با اطمینان از آن می توانیم سخن بگوییم: انعطاف پذیری سودمند است. در حال حاضر از شرکت های بزرگ مانند سونی و ال جی گرفته تا تولید کنندگان کوچکی چون XSense و C۳NAno همگی مشغول خرج دلارهای شان برای دستیابی به امکان استفاده تجاری از این تکنولوژی هستند.

و در پایان، کلید این تکنولوژی در دستان دو سوال است: این تکنولوژی چه میزان صرفه جویی مالی برای کارخانجات به دنبال خواهد داشت؟ هنگام پذیرش این تکنولوژی توسط شرکت ها، همه چیز بستگی به این دارد که فرایند تولید و استفاده از آن چه میزان گرانتر و یا سخت تر از تولید ابزارهای فعلی خواهد بود.

و سوال دوم که شاید مهمترین موضوع باشد(حداقل برای عموم کاربران): آیا ابزارهای منعطف همان چیزی هستند که مصرف کنندگان واقعا خواهان آن هستند؟ به زودی پاسخ این سوال را خواهیم فهمید.

نارنجی