جدایی ناگهانی مدیربخش ویندوز مایکروسافت

ملت ایران:یک ماه پر از خبرهای داغ را برای مایکروسافت داشتیم ولی کسی باور می‌کرد که داغ ترین خبر، جدایی مدیر قدیمی و رهبر بخش ویندوز، آقای استیو سینوفسکی باشد؟ او در نامه‌ای خطاب به کارمندان مایکروسافت نوشته که پس از عرضه ویندوز ۸ و سرفیس، تصمیم گرفته که «در جستجوی فرصت‌های تازه بر اساس این تجربیات» کمپانی را ترک کند و در جایی افزوده:

برخی افراد ممکن است شروع به گمانه زنی درباره این تصمیم یا زمان بندی آن کنند. می‌توانم به شما اطمینان دهم که هیچ کدام از این حرف‌ها نمی‌تواند صحیح باشد زیرا این یک انتخاب شخصی و خصوصی بوده که به هیچ وجه گمانه زنی ها یا نظریه‌ها درباره من، کمپانی یا رهبری آن را منعکس نمی‌کند.

استیو بالمر با نوشتن نامه‌ای خطاب به کارکنان مایکروسافت از جدایی آقای سینوفسکی و در دست گرفتن وظایف او توسط دو مدیر دیگر خبر داده؛ خانم جولی لارسن - گرین که از مدیران با سابقه اینترنت اکسپلورر، آفیس و رابط کاربری ویندوز است اکثر وظایف آقای سینوفسکی در زمینه توسعه ویندوز را بر عهده خواهد گرفت، همچنین وظیفه توسعه سخت افزارهایی مانند سرفیس را. خانم تامی رلر هم وظایف مربوط به جنبه های بازاریابی و بیزینس سیستم عامل را بر عهده خواهد داشت.

AllthingsD و The Verge نوشته‌اند که این جدایی به خاطر تنش فزاینده میان سینوفسکی و سایر مدیران بوده. برخی منابع می‌گویند که نیاز به همکاری بیشتر بین بخش‌های مختلف کمپانی حس می‌شده ولی آقای سینوفسکی کسی نبوده که بتواند این کار گروهی را شکل بدهد زیرا تمام تمرکزش روی ویندوز و سرفیس بوده و به اعتنایی به سایر بخش‌های قلمرو بزرگ مایکروسافت نمی‌کرده.

منابع مختلف از این جدایی با واژه «اخراج» نام نبرده‌اند بلکه می‌گویند با وجود قریحه غیر قابل انکار آقای سینوفسکی، مایکروسافت به خاطر رویکرد و اخلاق او ترجیح می‌داده بدون وی و با شکل دادن همکاری بین بخشی بیشتر، به مسیر خود ادامه دهد و از این رو جدایی او کسی از حلقه مدیران ارشد را ناراحت نکرده.

نارنجی