ملت ایران:هدفون های کوچک یا Earbud ها گاهی به خاطر صدای بی کیفیت خود شناخته می‌شوند و ما با خودمان می‌گوییم که ارزش پول زیاد را ندارند.

اما در اینجا ۵ مدل Earbud را برای شما معرفی می‌کنیم که سازندگان آنها راهی دراز را آمده و توانسته‌اند محصولاتی کاملاً قابل رقابت با پسرعموهای غول آسای خود را رقم بزنند. اکثر آنها حتی تکنولوژی جداسازی نویز را هم دارند و بسیار راحت در گوش جای می گیرند. علاوه بر این، کیفیت شان آنقدر خوب است که اعضای داخلی گوش شما را هم از گزند آسیب رایج این نوع وسایل به دور نگه می‌دارند.

برای آشنایی با این ۵ هدفون کوچک ولی عالی، در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

Shure SE۲۱۵(قیمت ۱۰۰ دلار)

فناوری جداسازی صدا(با جداسازی نویز اشتباه گرفته نشود) به کار رفته در این هدفون یک بالانس خوب بین راحتی استفاده و کیفیت صدای عالی را فراهم می‌کند. البته قیمت خرده فروشی آن ۱۹۹ دلار است ولی امروزه می‌توان کالاها را با قیمت‌های خیلی پایین‌تر نیز در اینترنت یافت. بنابراین روی ۱۰۰ دلار حساب کنید.

اغلب از این محصول به رقیبی برای هدفون‌های خیلی گرانتر یاد می‌شود ولی جالب اینجا ست که حتی در بین تولیدات خود کمپانی Shure نیز گران‌ترین نیست. با این حال شدت صدای عالی و کیفیت فوق العاده حذف صداهای مزاحم بیرونی هنگام گوش کردن به موسیقی - یا دریافت تماس تلفنی - آن را به انتخابی عالی بدل کرده. راحتی جای گیری SE۲۱۵ در گوش هم خوب است، طوری طراحی شده که در پایین گوش جای می‌گیرد و سیم آن، هم می‌تواند از روی گوش و هم از زیر گوش(به انتخاب خودتان) عبور کند. ضمن اینکه با چندین روکش در اندازه های مختلف برای حذف صدای محیط عرضه می‌شود.

Klipsch Image S۴(قیمت ۸۰ دلار)

این ایرباد با قیمت ۸۰ دلار فروخته می‌شود، البته در جاهایی مثل آمازون می‌شود حتی به ارزانی ۴۲ دلار آن را خرید. مگر اینکه مدل جدیدتر آن S۴ II را بخرید که نزدیکی همان ۸۰ دلار است. با این پول یک جفت ایرباد با کیفیت صدای ستودنی، سبکی فوق العاده و طراحی عالی دریافت می‌کنید.

روکش‌های نرم آن به راحتی داخل گوش شما حالت گرفته و بدون آزار رساندن، جلوی ورود صدای بیرون را می‌گیرند. باس فوق العاده و شفافیت صدا در تمام دامنه‌های صوتی، به علاوه اندازه کوچک، Image S۴ را به انتخابی مناسب تبدیل کرده. مدل جدیدتر یعنی S۴ II طراحی جدید، سیم‌های تخت و روکش‌های داخل گوش پهن‌تر و راحت‌تری دارد و البته کمی هم بزرگتر است تا صدای بهتری تولید کند.

Etymotic Research HF۳(قیمت ۱۷۹ دلار)

این ایرباد گرچه - خیلی! - گران است ولی به ادعای سازنده‌اش بهترین کیفیت حذف نویز را در بین هدفون‌های زیر ۲۰۰ دلار دارا است. این ادعای بزرگی است ولی کاربران این هدفون، از راحتی آن داخل گوش، جداسازی نویز استثنایی، و صدای عالی، شفاف و تیز آن سخن می‌گویند.

روکش‌های پلاستیکی مختلفی که همراه با آن عرضه می‌شود برای جای گیری در اکثر گوش‌ها یک یا چند انتخاب عالی را ارائه می‌کند تا ایرباد به خوبی داخل کانال گوش شما قرار بگیرد و حس کنید که سفارشی ساخته شده.

اگر کیفیت عالی HF۳ برای تان کم است، می‌توان به دو مزیت دیگر اشاره کرد؛ کنترل‌های مخصوص که روی کابل آن قرار دارد و نیز اپلیکیشن‌های اختصاصی برای iOS و اندروید که به شما امکان بالا بردن درجه جداسازی نویز را می‌دهد. با اپلیکیشن مخصوص می‌توانید کیفیتی مشابه هدفون‌های غول پیکر را تجربه کنید.

Bose IE۲(قیمت ۱۰۰ دلار)


IE۲ و مدل مشابه آن یعنی MIE۲ که هدست(دارای میکروفون برای تماس) است، هر دو از روکش StayHear استفاده می‌کنند که طراحی شده تا ایرباد در طول فعالیت‌های شدید مثل دویدن، از داخل گوش شما جای دیگری نرود! این روکش در ۳ اندازه ارائه می‌شود تا بتوانید اندازه مناسب گوش خود را انتخاب کنید.

IE۲ مجهز به تکنولوژی خاصی برای حذف نویز نیست ولی کیفیت صدا و طراحی آن باعثشده تا مقبول خیلی ها بیفتد. صدای آن بسیار طبیعی و نرم است زیرا یک خروجی صدای اضافه برای اش تعبیه شده که مختص بهبود کیفیت صداها در دامنه‌های صوتی مختلف است.

Monoprice ۸۳۲۰(قیمت ۸ دلار)

قیمت اشتباه درج نشده! با کمتر از ۱۰ دلار شما می‌توانید کیفیت صدای خیلی خوبی را در اختیار داشته باشید. برخی از سایت‌ها چنان ۸۳۲۰ را پسندیده‌اند که صدای آن را از مدل‌هایی با ۳ برابر قیمت نیز بهتر می‌دانند. باس عالی بدون شدت بخشیدن به سایر صداها، و کیفیت بسیار بالا در مقایسه با قیمت، این ایرباد را به یک انتخاب مناسب تبدیل می‌کند.

البته انتظار نداشته باشید که با گشودن جعبه، پروانه و رنگین کمان در آید. این یک جفت هدفون ارزان است که تا حدودی حس پلاستیکی بودن را منتقل می‌کند. کیفیت کابلش هم به خوبی سنگین وزن‌های معرفی شده در بالا نیست. ولی اگر می‌خواهید زیر ۳۰ دلار خرج کنید، خریدن هر چیزی جز Monoprice ۸۳۲۰ پول دور ریختن است.

نارنجی