به گزارش اختصاصی ملت ایران شرلی سندبرگ یکی از ثروتمندترین زنان جهان و ملکه فیس بوک شناخته شد. سندبرگ مدیر اجرایی فیس بوک اخیرا ۴۰۱ میلیون دلار ازسهام فیس بوک را دریافت کرد و ۲ درصد از سهم خود را به مبلغ ۷.۴ میلیون دلار فروخت.

شرلی ۴۳ ساله فارغ التحصیل بازرگانی از دانشگاه هاروارد است و سالها به عنوان مدیر در شرکت مک کینزی مشغول به کار بود. سال ۲۰۰۴ با دیوید گلدبرگ مدیر اجرایی شرکت توسعه سوروی مانکی ازدواج کرد. او هم اکنون به همراه دو فرزند و همسرش در کالیفرنیا زندگی می کند.

شرلی سال ۲۰۱۲ به عنوان هیئت مدیره فیس بوک انتخاب شد و اولین زنی بود که در این بخش با فیس بوک همکاری کرد. و امسال جزو ۱۰۰ زن با نفوذ جهان شناخته شد. بالاترین دستمزد و سود سهام شرلی سال ۲۰۱۱ در فیس بوک مبلغ ۳۰.۸۷ میلیون دلار بود. گفته میشود هم اکنون ۱۸ میلیون سهام کمپانی فیس بوک به او تعلق دارد. سندبرگ سال ۲۰۰۸ به شبکه اجتماعی فیس بوک پیوست که ارزش این سایت بیش از ۵۰میلیارد دلاراست. برآورد شده است که سرمایه شبکه ای سندبرگ ۲ میلیارد دلار باشد. خانم سندبرگ قبل از پیوستن به فیس بوک به عنوان رییس سابق بخش عملیاتی و فروش ان لاین در کمپانی گوگل مشغول به کار بوده است.