ملت ایران: آمریکایی‌های گرفتار در طوفان سندی امکان دسترسی به بسیاری از وب سایت‌های خبری و اطلاع رسانی محبوب را از دست دادند.

علت این امر قطع برق و وارد شدن آسیب به بسیاری از سرورها و دیتاسنترهای تغذیه کننده این وب سایت‌ها بود. این مساله به خصوص در محله منهتن محسوس بود.

از جمله سایت های پرطرفدار آمریکایی که به علت ابرطوفان سندی دچار اختلال شدند، می‌توان بهuffington Post، Gizmodo، BuzzFeed و مجموعه سایت های Gawker اشاره کرد.

قطع برق و محدودیت توان ژنراتورهای مصرف کننده سوخت‌های فسیلی هم بسیاری از دیتاسنترهای مورد استفاده سایت‌های یاد شده را از دسترس خارج کرد.

آفلاین شدن وب سایت‌ها از بعداز ظهر روز دوشنبه آغاز شد و این وضعیت مدیران سایت‌های یاد شده را مجبور به استفاده از امکانات سرویس‌های وبلاگ نویسی و شبکه های اجتماعی نمود.

برخی سایت‌های یاد شده هم نسخه های سبکتر و ساده تری از خدمات خود را در دسترس علاقمندان قرار دادند.

در این میان سایت‌هایی که سرورهای آنها تنها در نواحی طوفان زده قرار داشت، با مشکلات بیشتری مواجه بودند، اما سایت‌هایی که از سرورهای پشتیبان در دیگر نقاط دنیا بهره می‌بردند، مشکلات کمتری داشتند. در این وضعیت وب سایت هایی که حاوی توصیه ها و دستورالعمل هایی برای سانحه دیدگان بودند، نیز با ترافیک بالایی مواجه شدند.