اپل باریک‌تر و زیباترین آیمک تاریخ را معرفی کرد

ملت ایران: فیل شیلر با نمایش دادن تصویر آیمک ۲۰۱۲ و سپس ساکت ایستادن در کنار آن اجازه داد حضار به شدت این محصول جدید را که با طراحی نو از راه رسیده تشویق کنند. محصولی با طراحی جذاب که شیشه جلوی آن لبه تا لبه دستگاه(به جز حاشیه پایین) را پوشانده.

تا وقتی که شیلر آن را نچرخانده بود فکر می‌کردیم کمتر از ۲.۵ سانتی متر ضخامت داشته باشد ولی این‌طور نیست، بلکه ضخامت بدنه به طرزی هوشمندانه از لبه‌ها تا نقطه اتصال به پایه در پشت، به تدریج افزایش یافته. در واقع ضخامت دستگاه در جایی بیشتر است که موقع دیدن آن از کنار، کمتر به چشم می‌آید؛ اگر نمی‌توانی محصول را به اندازه کافی باریک کنی، کاری کن که باریک به نظر برسد!

ضخامت دستگاه در لبه‌ها فقط و فقط ۵ میلیمتر است. پنل نمایشگر نیز تنها ۵ میلیمتر ضخامت دارد و به طور کامل به شیشه رویی دستگاه چسبانده شده. بین این دو تنها ۲ میلیمتر هوا قرار دارد. مدل ۲۱.۵ اینچی آیمک جدید رزولوشن ۱۹۲۰ در ۱۰۸۰ را ارائه می‌کند و مدل ۲۷ اینچی رزولوشن ۲۵۶۰ در ۱۴۴۰ را(استاندارد رتینا به آیمک نیامده). استفاده از تکنولوژی IPS سبب شده تا زاویه دید ۱۷۸ درجه و روشنایی معادل ۳۰۰ نیت در معرض دید کاربر قرار بگیرد و البته بازتاب نور نیز ۷۵٪ نسبت به مدل‌های قبلی کاهش یافته.

دوربین FaceTime از نوع HD با کیفیت فیلمبرداری ۷۲۰p، اسپیکرها و میکروفون‌های دو تایی استریو، پردازنده‌های Core i۵ یا i۷(به طور انتخابی)، گرافیک انویدیا Kepler، رم ۳۲ گیگابایتی، و حافظه داخلی " ۷۶۸ گیگابایت از نوع فلش یا ۳ ترابایت از نوع HDD یا تلفیق این دو " مشخصات فنی این غول رومیزی هستند.

۳ پورت USB و ۳ پورت Thunderbolt نیز در پشت دستگاه قرار دارد. باید این آیمک را رخ به رخ دید. از دور که بسیار جذاب می‌نماید. کمترین قیمت مدل ۲۱.۵ اینچی ۱۲۹۹ دلار است و نیز ارزان‌ترین ایمک ۲۷ اینچی ۱۷۹۹ دلار قیمت دارد.
گالری عکس ها
نارنجی