چگونه جاوا اسکریپت را در مرورگرمان غیر فعال کنیم؟

ملت ایران: جاوا هفنه پیش گزارش داد که کدهای جاوا اسکریپت توسط نرم افزار های مخرب آلوده شده اند و به سیستم های کاربران نفوذ میکنند و مسلما خطرناک هستد. امروز می‌خواهیم به شما آموزش غیر فعال کردن جاوا اسکریپت را در مرورگر های IE, Firefox, chrome و safari یاد بدهیم.

غیر فعال کردن جاوا در IE از طریق مدیریت گزینه های add - ons

نرم افزار IE ۹ را باز کرده و در گوشه سمت راست گزینه Manage add - ons را انتخاب کنید و سپس در سمت چپ Toolbars and Extensions برگزینید و به پایین بیایید تا Java plug - in را ببینید که زیر بخش Sun Microsystems Inc می باشد سپس رو دکمه Disable در گوشه نوار کلیک کنید. حال جاوا اسکریپت روی IE ۹ غیر فعال شده است.

دفعه بعد که شما این مرورگر را باز کنید پیغامی برای شما با متن جاوا اسکریپت آماده برای استفاده است شما روی گزینه Don’t enable کلیک کنید.

غیر فعال کردن جاوا اسکریپت مرورگر فایر فاکس با استفاده از Add - on Manager

این مرورگر روزانه بروزرسانی کوچکی می‌شود و به صورت خودکار مشکلات را رفع می‌کند. ممکن است که فایر فاکس به صورت خودکار جاوا اسکریپت را غیر فعال کرده باشد چون این مرورگر زمانی از یک پلاگین احساس خطر کند آن را غیر فعال می‌کند. حال اگر جاوا اسکریپت فایر فاکس شما غیر فعال نشده باشد به قسمت Add - on Manager بروید گزینه جاوا اسکریپت را پیدا کرده و Disable را بزنید.

غیر فعال کردن جاوا اسکریپت در مرورگر گوگل کروم

در آدرس بار گوگل کروم chrome: / / plugins را بنویسید صفحه پلاگینها باز خواهد شد و پس از پیدا کردن پلاگین جاوا آن را غیر فعال یا Disable کنید.

غیر فعال کردن جاوا در مرورگر Safari

برای این کار باید به منوی تنظیمات این مرورگر بروید و از زبانه Security تیک چک باکس گزینه Enable java را بردارید با این کار جاوا اسکریپت در مرورگر safari غیر فعال خواهد شد.

برسام