برای نخستین بار تنها در یک سال، بیش از یک میلیارد تلفن همراه هوشمند به بازار عرضه شده و شرکت سامسونگ متعلق به کشور کره جنوبی همچنان پیشتاز تولید و عرضه تلفن های هوشمند در جهان است.

تحقیقات شرکت IDC نشان می دهد یک میلیارد و چهار میلیون دستگاه تلفن همراه هوشمند در سال گذشته به بازار عرضه شده است؛ عرضه ای که نسبت به سال گذشته ۳۸.۴ درصد رشد داشته است.

بعد از شرکت کره ای سامسونگ، شرکت آمریکایی اپل و شرکت چینی هواوی بیشترین فروش را داشته اند.

بر اساس این تحقیق، یک میلیارد و هشتصد میلیون تلفن همراه در سال گذشته به بازارها رفته که بیش از نیمی از آنها تلفن های هوشمند بودند.

در رقابت میان تولید کنندگان تلفن های همراه هوشمند، رایان ریت، یکی از مدیران " IDC "، صفحه بزرگ تر و قیمت پایین تر را عامل فروش بیشتر عنوان می کند.

به گفته وی در میان این دو عامل، این بهای پایین تر است که می تواند رقابت را به سود یکی از تولیدکنندگان کند.

وی اظهار داشت: در بازار دو کشور پرجمعیت جهان یعنی چین و هند تلفن هایی با قیمت کمتر از ۱۵۰ دلار، بیشتر متقاضی دارند. در این کشورها شرکت سامسونگ ۴۲.۹ درصد از رشد فروش را به خود اختصاص داده و در مقابل شرکت اپل تنها ۱۲.۹ درصد فروشش رشد داشته است.

در تحقیق دیگری که شرکت Strategy Analytics انجام داده است آمار متفاوت تری از میزان عرضه و فروش تلفن های هوشمند در جهان ارائه می کند. بر اساس اعلام این شرکت از ۱.۷ میلیارد تلفن همراه عرضه شده در سال گذشته، ۹۹۰ میلیون دستگاه هوشمند بوده است.

سهم شرکت ها از بازار تلفن همراه هوشمند در سال گذشته


شرکت سامسونگ با ۳۱.۳ درصد رتبه نخست را در سهم بازار تلفن هوشمند دارد. شرکت اپل با ۱۵.۳ درصد، هواوی با ۴.۹ درصد، ال جی با ۴.۸ درصد و لنوو با ۴.۵ درصد رتبه های دوم تا پنجم در سهم بازار تلفن هوشمند را دارند.