ملت ایران:بسیاری معتقدند که تا پایان ماه جاری میلادی شاهد معرفی این محصول خواهیم بود و اغلب افراد نام احتمالی آن را «آیپد مینی» یا «مینی آیپد» می دانند. و حتی اگر به دنبال خرید چنین گجتی هم نباشید، احتمالا باز هم برای دانستن مشخصات آن کنجکاو هستید.

تا کنون بسیاری از مشخصات احتمالی این تبلت را می دانیم و شاید مهمترین آنها اندازه ۷.۸۵ اینچی آن باشد. در صورتی که شایعات صحت داشته باشد و به زودی شاهد رونمایی از چنین تبلتی باشیم، مطمئنا آیپد مینی این قدر خوش شانس نیست که همانند آیپد ۱۰ اینچی هنگام ورود یکه تاز بازاری بکر و خالی از رقیب باشد. اکنون رقبا و دشمنان این تبلت خود را آماده نبرد در زمینه قیمت، اکوسیستم، کارایی و امکانات نموده اند. هر یک از این رقبا برگ برنده ای را از آستین بیرون آورده اند که منحصر به خودشان است و می تواند جایگاه مناسبی را برای شان فراهم کند. و در این میان اپل باید علاوه بر عرضه یک محصول کامل و جامع، قیمت جذاب و شگفت انگیزی را هم برای آن انتخاب کند تا از پس این چالش بزرگ بر آید.

Samsung Galaxy Tab ۲ ۷.۰

این گران ترین تبلت لیست ۵ تایی ما است که بیشترین امکانات جانبی را هم در اختیارتان می گذارد. دو دوربین عکاسی و فیلمبرداری، ورودی میکرو SD و البته قیمت ۲۴۹ دلاری. هرچند که از نظر کارکرد و کارایی ضعیف ترین تبلت این گروه خشن است.

Kindle Fire - ۲۰۱۲

این تبلت نسخه ویژه سال ۲۰۱۲ کیندل فایر آمازون است که در سال ۲۰۱۱ به بازار عرضه شد. طراحی و ظاهر آن نسبت به سال قبل پیشرفت چشمگیری داشته اما اجزاء داخلی تغییر چندانی نکرده اند. رم دو برابر شده، پردازنده سریع تر گشته و همچنین به آخرین نسخه سیستم عامل کیندل فایر(یک اندروید تغییر یافته) ارتقا پیدا کرده است. این گجت شاید چندان با دیگر محصولات این لیست قابل مقایسه نباشد، اما قیمت ۱۵۹ دلاری آن حسابی دهان هر طالب تبلتی را آب می اندازد.

Barnes & Noble Nook HD

اگر چه این محصول تا پایان ماه جاری در دسترس نخواهد بود. اما صفحه نمایش ۱۱۴۰ در ۹۰۰ پیکسلی، ورودی کارت حافظه، سریع ترین پردازنده در میان هفت اینچی های بازار(۱.۳ گیگاهرتز OMAP)، وزن بسیار سبک و قیمت ۱۹۹ دلاری، نوک اچ دی را تبدیل به رقیبی قدر می نماید.

Kindle Fire HD

اگر یکی از مشتریان همیشگی آمازون هستید و علاقه شدیدی به دنبال کردن کتاب های جدید، فیلم ها، برنامه های تلویزیونی و موسیقی دارید، فایر اچ دی می تواند بهترین انتخاب شما باشد. تنها با پرداخت ۱۹۹ دلار، یک صفحه نمایش عالی، دوربین جلوی ۷۲۰p، بلوتوث، بهترین اسپیکر موجود در تبلت ها را خواهید داشت که از ۲۰ نوامبر وارد بازار خواهد شد.

Google Nexus ۷

و بالاخره، پادشاه فعلی تبلت های ۷ اینچی که با پردازنده تگرا ۳، ان اف سی و آخرین نسخه سیستم عامل اندروید(جیلی بیلی) جایی برای حرف باقی نمی گذارد. و البته نیاز به ذکر نیست که شما با یک طراحی زیبا و جذاب و همچنین قیمت چشم نواز ۱۹۹ دلاری روبرو هستید.

همان طور که می بینید، آیپد مینی لازم است که قابلیت های بسیار خوب و قیمت معقولی را پیش روی مصرف کننده بگذارد، تا بتواند پیروزی عظیم آیپد ۱۰ اینچی را در بازار تکرار کند.

نارنجی