به گزارش ملت ایران به نقل از بازار خبر: باشگاه یکصدهزار دلاری ها در شهریورماه ۵۳ میهمان جدید داشت، خودروهای با برند مرسدس بنز، پورشه و مازراتی است. به نظر می رسد در جمع آلمانی هایی که مدتی است بازار خودروهای لوکس را قبضه کرده اند، مازراتی ایتالیایی هم برای خود سهمی پیدا کرده است.
نگاهی به فهرست باشگاه ۱۰۰ هزار دلاری ها نشان می دهد در نیمه نخست سال جاری بالغ بر ۲۵۲ دستگاه خودروی با قیمت بیش از ۱۰۰ هزار دلار به کشور وارد شده است که سرجمع ارزش ثبت شده آنها در گمرک کشور معادل ۳۴.۷ میلیون دلار است.

بیشترین میزان واردات در این جمع مربوط به خودروی پورشه است، سر جمع خودروی پورشه وارداتی در نیمه اول سال جاری ۲۱۶ دستگاه است که از این تعداد ۱۱۱ دستگاه با قیمتی بیش از ۱۰۰هزار دلار در گمرک به ثبت رسیده اند، بعد از پورشه بیشترین خودروی لوکس وارداتی تولیدات کارخانه مرسدس بنز است که به ۵۶۲ دستگاه می رسد که ۱۱۶ عضو هم در باشگاه یکصدهزار دلاری ها دارد.

تعداد مازراتی های وارداتی در نیمه اول سال به ۳۳ دستگاه رسیده که متوسط قیمت هر دستگاه معادل ۱۳۷ هزار دلار بوده که ۲۵ دستگاه آن در جمع باشگاه یکصدهزار دلاری ها قرار می گیرند.

منبع: گمرک ایران