ملت ایران:در این ایام دیگر باید با نام‌هایی چون سونی، مایکروسافت و نینتندو با محصولاتی به اسم PlayStation، Xbox و Wii سر و کار داشت. بازار بازی بر خلاف اسم آن بسیار جدی است و با ارزشی نزدیک به ۱۴۰ میلیون دلار می‌توان آن را از بازارهای قابل توجه در زمینه محصولات الکترونیک دانست. صنعت کنسول‌های بازی جایی است که گرمای تابستان بیش از هر بازار دیگر بر گرم شدن آن تاثیر می‌گذارد. تعطیلی مدارس، افزایش چشم‌گیر تقاضای کنسول‌های بازی را در سراسر دنیا به همراه دارد. با اینکه بازی‌های ویدیویی همواره دارای خطراتی برای سلامتی کودکان است، اما بسیاری از والدین ترجیح می‌دهند علاوه بر تمامی مشکلات موجود فرزندانشان در خانه و تحت نظارت خودشان باشند.

امروزه دیگر شاهد آن نیستیم که تنها مخاطب و کاربران این دستگاه‌ها خردسالان و نوجوانان باشند. می‌توان به جرات گفت که برخی از بازی‌‌ها برای طبقه نوظهور بزرگسال طراحی شده‌اند.

این روزها بازار خرید و فروش تجهیزات سرگرمی دیجیتال هم مانند سایر کالاها بی‌رونق و سرد است و در بازار این کالا با رشد شدید قیمت‌ها مواجه هستیم. به گفته فعالان بازار، بازار تجهیزات سرگرمی، از کنسول‌های بازی گرفته و ابزار مکمل گرفته تا نرم‌افزارهای بازی این روزها برخلاف سال قبل دوران بدی را سپری می‌کند.

از زمان رشد قیمت‌ها و کاهش تقاضای واردات این کالا برای واردکننده صرف نداشته و بازار این کالا با مشکل جدی مواجه شده است. وقتی که بازار نرم‌افزارهای سرگرمی به دست دست‌فروشان افتاد، وضعیت عرضه‌کنندگان بازار تجهیزات سرگرمی بدتر شد. چراکه گروهی از نرم‌افزارها که برای کنسول‌های خاصی به صورت اورجینال و با قفل عرضه می‌شدند اینک به راحتی در دسترس قرار گرفته‌اند.

شاید این روزها بازار خرید و فروش کنسول‌های بازی سرد و بی‌رونق باشد، اما فعالان بازار می‌گویند بازار ابزارهای مکمل بازی و همچنین نرم‌افزار بازی گرم و پررونق‌تر از قبل شده است.

بازار خبر