ملت ایران: به دلیل نوسانات شدید ارز برخی مغازه‌های فروش گوشی‌های موبایل به حالت نیمه‌تعطیل در آمد.
روند صعودی نرخ ارز باعثشده تا بیشتر فروشندگان از عرضه و فروش گوشی در بازار خودداری کنند.

در شرایط فعلی بیشتر فروشندگان از فروش گوشی‌های موبایل خودداری می‌کنند؛ چراکه هر لحظه قیمت ارز در حال افزایش است و از این رو جایگزین کردن محصول فروخته شده با نرخ فعلی ارز امکان‌پذیر نیست به همین جهت بیشتر فروشندگان ترجیح می‌دهند که در این شرایط مغازه‌های خود را به حالت نیمه‌تعطیل درآورند.
در همین حال یکی از کارشناسان این حوزه معتقد است که نوسانات نرخ ارز بازار را در کما برده؛ چرا که از اوایل هفته جاری تاکنون به دلیل اوج نوسانات ارز این کالای ارتباطی خریدوفروش نمی شود. با شرایط فعلی تمامی متقاضیان این کالای ارتباطی خرید خود را به زمان دیگر موکول کرده‌اند.
درحالی که بازار گوشی با توجه به دلایل مطرح شده دچار رخوت شده است، اما بازار سیم‌کارت هم به تبعیت از این اوضاع روزهای سردی را سپری می‌کند. فروشندگان سیم‌کارت در این باره از کاهش تقاضا در بازار این کالا می‌گویند و معتقدند کاهش قیمت‌ها و حتی عرضه سیم‌کارت با قابلیت‌های تازه هم نتوانسته به این بازار رونق دهد. فروشندگان سیم‌کارت از عدم تقاضای مشتریان از سیم‌کارت‌های تازه وارد اپراتور سوم در سطح بازار خبر می‌دهند. هرچند که تا پیش از این وجود برخی مشکلات در توسعه شبکه این اپراتور باعثاستقبال بسیار اندک از این سیم‌کارت‌ها شده بود، اما این بار گرانی گوشی باعثشده تا بازار این سیم‌کارت‌ها هم از تب و تاب بیفتد. فروشندگان سیم‌کارت می‌گویند مهمترین مشخصه سیم‌کارت‌های اپراتور سوم ارائه مکالمات تصویری است و چون گوشی‌های هوشمندی که قابلیت مکالمات تصویری را دارند به بهانه افزایش نرخ ارز هم‌اکنون گران شده و بدون خریدار مانده‌اند در نتیجه کمتر کاربری به فکر استفاده از این سیم‌کارت‌ها می‌افتد.

دنیای اقتصاد