ملت ایران: داستان از اینجا شروع شد که چند ماه پیش که خبر ورود یک دستگاه بوگاتی ویرون به ایران با پلاک گذرموقت کلیه محافل خودرویی و غیر خودرویی را پر کرد. داستانی که کار را به رئیس پلیس و مرکز شماره‌گذاری نیز کشاند. بعدها معلوم شد که تصاویر منتشره دستکاری شده بوده‌اند. اما چند روز پیش صفحه رسمی سایت سازمان بنادر و کشتیرانی خبری را با عنوان «پورشه و بوگاتی از کدام بنادر وارد کشور می‌شوند» را منتشر کرد. خبری که از یکی از منابع رسمی کشور یعنی گمرک برداشته شده بود. جالب اینجاست که در لیست چاپ شده، اسمی از بوگاتی دیده نمی‌شود.

حال سوال اینجاست آیا به واقع بوگاتی وارد ایران شده است که در لیست گمرک منعکس نشده و یا این که انتشار این خبر توسط سازمان بنادر تنها از روی یک اشتباه شخصی نشات می گیرد؛ انتظار می رود سازمان بنادر، در هر دو صورت اقدام به اطلاع رسانی و رفع ابهام در این خصوص کند.

مازراتی، مرسدس‌بنز و پورشه تنها خودروهایی هستند که در این فهرست به چشم می‌خورند.

صفحه رسمی سازمان بنادر

تصویری که گفته می شد در جنوب است

تصویر جعلی

تصویر اصلی

تصویر جعلی

تصویر اصلی

این هم تصویری از خودروی بوگاتی محمدرضا پهلوی شاه مخلوع ایران که به عنوان هدیه عروسی با فوزیه از سوی پادشاه مصر ارسال شده بود. این خودرو بعد از انقلاب به مبلغ ۲۷۵ دلار فروخته شد. در یک حراجی در آمریکا قیمت آن یک میلیون و ۷۰ هزار دلار اعلام شد.

بازار خبر