ملت ایران:هفته پیش گزارشی را منتشر شد که در آن برخی کاربران از وجود هاله صورتی در تصاویر ثبت شده توسط آیفون ۵ شکایت داشتند. حالا شرکت اپل در پاسخی رسمی در بخش پشتیبانی به یکی از مشتریان خود اعلام کرده که وجود این هاله کاملا طبیعی و ناشی از زاویه قرارگیری دستگاه در هنگام عکسبرداری است.

وب‌سایت گیزمودو در گزارش خود آورده است که یکی از نمایندگان خدمات پس از فروش شرکت اپل که نام وی در ایمیل ارسالی Debby آورده شده در ایمیلی و در پاسخ به یکی از خریداران آیفون ۵ با اعلام اینکه: “هاله صورتی رنگ در تصاویر دوربین آیفون ۵ رفتاری کاملا طبیعی است” آورده است که: “تیم مهندسی ما این اطلاعات را در اختیار من قرار داده و ما به شما یادآور می‌شویم که در هنگام عکسبرداری، زاویه قرارگیری دستگاه نسبت به منبع نور را دورتر بگیرید. ”

در موضوع مطرح شده از سوی این مشتری آپل و خریدار آیفون ۵ آمده بود که: “هنگامی که منبع نور به دوربین آیفون ۵ نزدیک باشد هاله صورتی رنگی در لبه عکس مشاهده می‌شود و این موضوع حتی زمانی که منبع نور را خاموش می‌کنیم هم رخ می‌دهد. این موضوع علاوه بر عکس‌ها بر روی تصاویر ویدیوئی نیز تاثیرگذار است. ”

برخی از کاربران و خریداران آیفون ۵ بلافاصله پس از عرضه این گوشی در ماه گذشته میلادی گزارش‌هایی را در خصوص مشکلات این گوشی منتشر کرده بودند که هاله صورتی رنگ تقریبا آخرین مشکل گزارش شده در این خصوص بود. اگر چه این موضوع در تمامی دستگاه‌ها گزارش نشده و به هر حال با توجه به محبوبیت این محصول حساسیت‌های بیشتری در خصوص کیفیت آن نیز طبعا وجود دارد.

برخلاف مشکلات نقشه iOS۶ که مدیرعامل این شرکت را به عذرخواهی وا داشت، شرکت اپل تاکنون در هیچ یک از مشکلات گزارش شده واکنشی نشان نداده است.

فارنت