ملت ایران:سونی به تمامی گیمرهای کنسول بازی PS۳ خود قول داد حداقل تا یک چرخه ۱۰ ساله و تا سال ۲۰۱۵ از کنسول بازی PS۳ حمایت کند. با این که اخبار و گزارشات حاکی از رونمایی از کنسول PS۴ در سال آینده میلادی و به بازار روانه شدن آن در سال ۲۰۱۵ حکایت دارد سونی همچنان قصد دارد تا سیاست کنسولPS۲ را در موردPS۳ نیز ادامه دهد.

با این سیاست اگر کنسول PS۴ هم به بازار روانه شود بازهم سونی به پشتیبانی از PS۳ ادامه خواهد داد درست همان کاری که در حال حاضر برای PS۲ میکند و حتی پس از ارائه PS۳ برای آن بازی تولید و روانه بازار میکند هر چند تعداد بازیها بسیار کمتر شده است.

جان کلر مدیربخش بازاریابی سخت افزاری سونی در این مورد میگوید: ”بسیاری از عنوان های بزرگ در طول ۲ و ۳ سال آینده عرضه خواهند شد که یک لیست طولانی برای PS۳ دارند و ما همچنان به حمایت از PS۳ ادامه خواهیم داد”.

این تصور که PS۳ همچنان در نقشه های مدیران سونی جای دارد را میتوان از این نکته حدس زد که سونی در حال انتشار یک نسخه جدید از کنسول PS۳ برای فصل تعطیلات کریسمس ۲۰۱۲ با عنوان سوپر اسلیم است و مشخص میشود که سونی به این زودی ها دست از پشتیبانی از PS۳ برنخواهد داشت.

البته در پشت سر ایکس باکس نیز اخبار مختلفی به چشم میخورد زیرا یک شایعه حکایت از معرفی ایکس باکس ۷۲۰(شاید ایکس باکس ۸) در سال ۲۰۱۳ و به بازار روانه شدن ان در اواخر همان سال دارد هر چند مدیران آمریکایی به اندازه مدیران سونی به پشتیبانی کاربران اهمیت نداده و در حال حاضر کمتر کسی خبر از ارائه بازی برای کنسول ایکس باکس اریجینال دارد.

فارنت