به گزارش اختصاصی ملت ایران گوگل روز جمعه اعلام کرد به کاربران چینی اجازه نمی دهد از سایت دانلود موسیقی چینی استفاده کنند این سایت یکی از بزرگترین سایتهای جستجو و دانلود موسیقی است که چینی ها از ماه آینده از مزایای آن برخوردار نخواهند بود. گفته میشود علت این اقدام گوگل شکست این کمپانی بزرگ از شرکت بایدو(Baidu) یکی از سایتهای محبوب و معروف موسیقی در چین است.

در سال ۲۰۱۰ گوگل اعلام کرد که تمایلی به همکاری با چین ندارد آن هم به خاطر سانسور و اقدامهای غیر قانونی دولت چین. اما اکنون با گسترش و رشد سایت بزرگ بایدو گوگل با یک شکست اقتصادی در چین روبرو شده و دلیلی برای ادامه همکاری با چینی ها نمی بیند. یکی از نمایندگان گوگل در چین می گوید سرویس موسیقی در چین دیگر سود آور نیست و آنها توجه خود را روی محصولات پرسود متمرکز می کنند

در چین نیم میلیارد کاربر اینترنتی وجود دارد که بر اساس قوانین دولتی به سایتهایی مثل فیس بوک، تویتر و یوتیوب دسترسی ندارند.

گوگل اعلام کرده است که کاربران چینی تا ۱۹ اکتبر اجازه دارند دانلودهای خود را از سایت موسیقی گوگل انجام دهند اما از آن تاریخ به بعد این سایت درچین مسدود میشود.