به گزارش ملت ایران به نقل از ایسنا، رویدادرایانش ابریو مجازی سازی ایران با رویکرد رایانش ابری زیرساخت توسعه مبتنی بر نامگذاری سال ۹۲ با عنوان حماسه سیاسی حماسه اقتصادی و برنامه ریزی دولت یازدهم در جهت توسعه همه جانبه کشور با فناوری های نوین، تقویت بخش خصوصی و حرکت در مسیر چشم انداز ایران ۱۴۰۴ برنامه ریزی شده است.
در این میان نقش متولی ارتباطات و فناوری اطلاعات در ارائه نقشه راه فناوری اطلاعات و ارتباطات و زیرساخت لازم توسعه دولت الکترونیک مبتنی بر رایانش ابری حائز اهمیت ویژه است.
بنابراین گزارش، بررسی رایانش ابری از منظر تجاری سازی و طرح راهکارهای رفع مشکل اشتغال و کمک به توسعه کارآفرینی در کنار راهکارهای محاسبات ابری در صنعت نفت و بررسی و ارائه راه حل مقابله با تهدیدات خدمات ابری در حوزه ERP با حضور مسوولان کشور و بیش از ۴۰۰ نفر از متخصصان، کارشناسان و فعالان این صنعت صورت خواهد پذیرفت.
بر اساس این گزارش در رویداد جامع رایانش ابری نقش این فناوری در مهاجرت به متن باز بررسی می شود و گزارشی از آخرین تحقیقات انجام شده در خصوص رایانش ابری در ایران و جهان ارائه خواهد شد.
این رویداد که با حضور بزرگان صنعت رایانش ابری از کشورهای خارجی همچون " پرداهلبرگ " موسس انجمن رایانش ابری آسیا، مدیر برنامه مایکروسافت، مدیر مبلغان سرویسهای وب آمازون و مشاور علمی اتحادیه اروپا در زمینه نرم افزار و خدمات معماری، برگزار میشود به ارائه کارگاه های تخصصی در روز دوم خواهد پرداخت.
در این کارگاه ها مباحثی مانند رایانش ابری در بانکداری، امنیت فضای تبادل اطلاعات، راهکارهای مجازی سازی مبتنی بر زمین و جایگزینی VMware در مجازی سازی سمت سرور، امنیت و زیرساخت در رایانش ابری ارائه می شود.
بنا بر اعلام ستاد اطلاع رسانی cloudtech، متخصصان و کارشناسان همچنین به طرح مباحثی چون امنیت و الزامات رایانش ابری و آینده این فناوری خواهند پرداخت و برنامه نویسی موازی به سوی کاربردپذیری بهتر رایانش ابری نیز مورد بحثو بررسی قرار خواهد گرفت.
ضمن اینکه محصولات تجاری برتر در حوزه مجازی سازی و رایانش ابری معرفی می شوند همزمان، دستاوردها و توانمندیهای فعالان فناوری ابری نیز طی روزهای ۶ و ۷ بهمن ماه در قالب نمایشگاه جانبی این رویداد بزرگ میزبان علاقه مندان خواهد بود.
بررسی راهکارها و دستاوردهای نوین در عرصه ذخیره سازی پردازش اطلاعات و انتقال تجربیات درخصوص فناوریهای مجازی سازی و ابری از جمله اهداف برگزاری رویداد جامع رایانش ابری و مجازی سازی ایران است.