گروه توسعه دهندهسیستم عاملویندوز شرکت مایکروسافت در اردیبهشت ماه سال آینده(آوریل) در شهر سانفرانسیسکو آمریکا از ویندوز ۹ رونمایی می کند.

این شرکت بزرگ ارایه دهنده نرم افزارهای رایانه ای قصد دارد سیستم عامل ویندوز ۹(Windows ۹) را با نام درشولد.(Threshold) وارد بازار کند که این اقدام جدا از طرح گسترده مایکروسافت برای یکپارچه سازی دو سیستم عامل ویندوز و ویندوز فون انجام می شود.

سیستم عامل ویندوز ۹ شامل نسخه های مختلف از سیستم های عاملی که تاکنون از سوی مایکروسافت ارایه شده است. در این سیستم عامل سه نسخه ایکس باکس وان(Xbox One)، ویندوز و ویندوز فون عرضه می شود و قرار است که از این پس آنها در یک سیستم کلی به روز شوند.

Paul Thurott وبلاگ نویس مسائل اختصاصی ویندوز گفته است که به احتمال زیاد، Threshold با نام ویندوز ۹ عرضه خواهد شد تا مایکروسافت را از شکست ویندوز ۸ دور سازد. به رغم تلاش های این شرکت ویندوز ۱/۸ نتوانست آماری فراتر از ۲۵ میلیون آپدیت را بدست آورد.

با وجود اینکه ویندوز ۸ در حال حاضر بیش از یک سال است که به بازار عرضه شده؛ ولی سهم این نسخه، از تغییر سیستم عامل دستگاه ها، همچنان در پشت سر آمار ویندوز ۷ قرار می گیرد.