به گزارش ملت ایران به نقل از ایرنا، مدیر مجموعه ' چاپار '(یکی از خدمات دهندگان ایمیل های داخلی) از دسترسی نرم افزارهای مدیریت رایانامه ها به پست الکترونیک چاپار از مهرماه خبر داد و بدین ترتیب می توان پست تصویری را بدون نیاز به اینترنت دریافت کرد.

' سلمان افشار ' مدیر مجموعه ' چاپار ' اظهار داشت: این دسترسی از طریق پروتکل های IMAP در چاپار امکان پذیر خواهد بود.

IMAP نرم افزارهایی است که با استفاده از آن می توان ایمیل ها را بدون نیاز به اتصال اینترنت(offline) دریافت کرد.

وی افزود: در حال حاضر دسترسی به ' چاپار ' از از طریق وب امکان پذیر است و این در حالی است که در صورت راه اندازی چنین امکاناتی کاربران می توانند به ایمیل ها به صورت آفلاین دسترسی داشته باشند.

افشار با بیان اینکه در میان سه سرویس دهنده داخلی ایران دات آی آر، پست و چاپار، درگاه الکترونیکی چاپار تنها سرویس دهنده آنلاین و رایگان است افزود: در صورتی که حمایت های بیشتری از سوی سازمان سیاستگذار صورت گیرد می توانیم تا سال آینده سرویس اشتراک ویدئو و عکس را در چاپار داشته باشیم.

وی خاطر نشان کرد: اگر چرخه تجاری مورد نیاز خدمات دهندگان آنلاین در کشور در حوزه فناوری اطلاعات درست تعریف و حمایت شود می توان انتظار داشت ارایه این خدمت همانند پنج سال اول ' یاهو ' و ' جی میل ' را در کشور داشته باشیم. همچنین اگر ارایه این خدمات ارزش افزوده مناسبی را به سرویس دهندگان داخلی اضافه کند میزان استقبال کاربران از درگاه های پست الکترونیک ملی و داخلی افزایش می یابد.