ملت ایران: با اتمام دادگاه شکایات سامسونگ و اپل و صادر شدن رای نهایی هیئت منصفه، همه کاربران با توجه به حقوق اختراعاتی که اپل توانسته بود برای آن‌ها رای مثبت دادگاه را به دست بیاورد، نام گوشی‌هایی که احتمال ممنوعیت فروش آن‌ها در ایالات متحده وجود داشت را حدس می‌زدند.

با وجود نظر هیئت منصفه دادگاه آمریکا نسبت به نقض حقوق اختراعات اپل توسط سامسونگ در اکثر موارد ارائه شده، این شرکت تنها ممنوعیت فروش ۸ گوشی سامسونگ در آمریکا را درخواست کرده است. دلیل این موضوع هم مشخص است. بسیاری از دستگاه‌هایی که اپل نسبت به نقض حقوق معنوی این شرکت از طرف سامسونگ در پرونده مورد نظر مشخص کرده بود، دیگر در بازار آمریکا موجود نیستند.

همچنین در جدول زیر، اپل بر اساس رای دادگاه، موارد نقض شده برای حقوق اختراع هر یک از مدل‌ها را مشخص کرده است.

این هشت دستگاه شامل مدل‌های زیر می‌شوند:

همان‌طور که مشاهده می‌کنید، به جز مدل Galaxy Prevail، کلیه دستگاه‌ها حقوق اختراع طراحی‌های اپل را نقض کرده‌اند. پس از اجرایی شدن رای صادر شده از سوی دادگاه آمریکا، اپل باید این دادگاه را متقاعد کند که در صورت ممنوع نشدن فروش این محصولات در آمریکا، زیان بزرگی را متحمل می‌شود. هر چند پس از رای صادر شده به نفع اپل، متقاعد کردن دادگاه آسان‌تر شده است اما این موضوع به معنی نتیجه‌گیری نهایی نیست.

با توجه به فهرست محصولاتی که اپل آن‌ها را انتخاب کرده است، به‌نظر می‌رسد این شرکت برنامه از پیش مشخص شده‌ای را برای راضی کردن دادگاه در سر دارد.

دادرسی بعدی این پرونده برای رسیدگی به احکام صادر شده در تاریخ ۳۰ شهریور برگزار خواهد شد.