ملت ایران: گویا سونی قصد ندارد فقط خط تولید تبلت‌های اندرویدی‌اش را به روز کند. خبری که به طور اختصاصی در سایت pocketnow درج شده حاکی از آن است که باید منتظر یک تبلت تبدیل‌شونده از این کمپانی ژاپنی باشیم. این دوست جدیدمان که از آینده آمده، خیلی زود هیجان و تب ویندوز ۸ را به رگ‌های این شهریور داغ تزریق کرده.

ابتدا گفته باشیم که انتظار جزئیات دقیق را نداشته باشید. ولی از روی عکس‌ها می‌توان به برخی نکات اشاره کرد. نخست اینکه، این تبلت زیبا که مطمئناً دل خیلی‌ها را خواهد ربود، به احتمال زیاد دارای نمایشگر ۱۱ اینچی است، این حدسی است که با دیدن عدد ۱۱ در کنار نام آن(VAIO Duo ۱۱) به ذهن می‌رسد. البته به احتمال بیشتر، اندازه دقیق نمایشگر ۱۰.۶ اینچ خواهد بود، درست مثل سرفیس. کلمه Duo نیز اشاره دارد به کاربرد دوگانه این گجت، که می‌تواند به عنوان تبلت یا اولترابوک به شما خدمت کند.

مورد دوم اینکه، این هیبریدیِ زیبا به احتمال زیاد با ویندوز ۸ نسخه Pro عرضه خواهد شد و نه با ویندوز RT. چیزی که این ادعا را قابل باورتر می‌کند، عکس زیر است که در آن کاربر با استفاده از قلم استایلوس در حال تعامل با مایکروسافت آفیس است. و این مورد چیزی نیست که ویندوز RT محیای آن باشد.

همین عکس است که برای ما فاش می‌کند کیبورد تبلت دارای نور پشتی است که کار با آن را در تاریکی خیلی راحت‌تر می‌کند. البته شاید طراحی تبلت که به طور یکپارچه به کیبورد متصل است خیلی‌ها را در انتخاب آن مردد کند و به سمت سرفیس با آن کیبوردهای جداشونده، متنوع و خلاقانه‌اش بفرستد، ولی این را هم به یاد داشته باشید که VAIO Duo ۱۱ را باید از نظر کارکرد، وزن و ابعاد با سرفیس پرو مقایسه کرد که با کیبوردش بیش از ۹۰۰ گرم وزن دارد.

فعلاً به همین موارد بسنده می‌کنیم. ولی با نزدیک شدن به نمایشگاه IFA ۲۰۱۲ که جمعه ۱۰ شهریور آغاز به کار خواهد کرد، این ماه داغ و داغ‌تر خواهد شد و به نظر می‌رسد در میدان معرفی تبلت‌های هیبریدی مبتنی بر ویندوز ۸ و RT، بیش از همه سامسونگ و سونی حرف برای گفتن داشته باشند.

منبع: نارنجی