کاربران ایرانی هم از داخل و هم از خارج کشور تحت فشارهای مختلف هستند بدون اینکه اساساً نقشی در ماجراها داشته باشند به جهاتی هزینه فراوانی به لحاظ مادی جهت خرید ابزارهای دیجیتالی می پردازند. سپس نه ساپورت مناسبی دارند و نه اینکه حقوق دیجیتالی مناسبی از طرف سازندگان به آنها ارایه می شود. اما چه می شود کرد؟ یکی از این چراغ قرمزهای منجر به توقف کاربران دردسری به نام دانلود برنامه از اندروید مارکت یا همان گوگل پلی است. در واقع دردسر اینجا است که علاوه بر آی پی های ایرانی هرگونه مشخصه ای مانند موقعیت جی پی اس و یا اپراتورهای همراه اول و ایرانسل موجب بلوکه شدن شما خواهد شد!

اما چگونه پا به گوگل پلی بگذاریم؟

اغلب کاربران در زمان خرید ابزارهای اندرویدی به دلیل عدم آشنایی کافی با دادن اکانت جی میل خود بدون طی مراحل کافی موجب رجیستر شدن گوشی خود به همراه اپراتور MCI و Irancell در دیتابیس گوگل می شوند که موجب بلوکه شدن ابزار می شود.

این مشکل عملاً لاینحل خواهد بود و شما امکان حذف دیوایس اندرویدی از داخل اکانت گوگل خود که در داشبورد گوگل شما دیده می شود را نخواهید داشت. برای حل این مشکل میتوانید یک اکانت جی میل دیگر بسازید و مراحل کار را درست انجام دهید اما اگر حال و حوصله ندارید می توانید راه زیر را بروید زیرا عملاً قادر خواهید بود بر روی گوشی خود به راحتی اقدام به دانلود برنامه ها و … کنید.

خوب پس به سراغ گوشی خود بروید. چیزی جز یک وی پی ان با آی پی غیر ایرانی نیاز ندارید. شایعاتی که گوگل بر اساس آدرس ایرانی موجود در جی میل شما بلوکه میکند نیز تایید نشده است و مراحل زیر را انجام دهید کافی است.

خوب برویم سراغ مراحل کار:

۱ - ابتدا سیم کارت خود را آفلاین کنید. یعنی گوشی خود را در حالت Airplane mode قرار دهید تا ببینید که علامت اپراتور غیر قابل دسترس است.

۲ - به وی پی ان وصل شوید. مطمئن شوید که جی پی اس خاموش است.

۳ - وارد Settings شده و سپس گزینه Applications و در ادامه گزینه Manage applications را انتخاب کنید. حال به صفحه All بروید و Google Play را انتخاب کنید.

۴ - حال گزینه Clear Data را بزنید.

۵ - برنامه گوگل پلی را اجرا کنید تا مجدداً تایید توافقنامه یا همان Aggreement را بخواهد. اوکی کنید و وارد گوگل پلی شوید و دانلود نمایید.

همین مراحل را هر بار با دانلود مشکل پیدا کردید تکرار کنید.

این روش روی اندروید ۲٫۳٫۷ تست شده است و احتمالا روی سایر نسخه ها جواب میدهد.

منبع: وب شهر