ملت ایران، علمولوژی: در ماه آوریل گذشته، فیس بوک تلاش کرده بود تا شبکه اجتماعی و برنامه اشتراک عکس اینستاگرام Instagram را با قیمت تخمینی ۱ میلیارد دلار خریداری کند.

آخرین اخبار از جدیدترین تغییرات فیس بوک!

اما این اقدام فیس بوک در ابتدا با موانعی مواجه شده بود که سرانجام روز گذشته کمیسیون بازرگانی فدرال آمریکا موافقت خود را با این اقدام اعلام کرد. البته بر خلاف چیزی که قبلا اعلام شده بود، مبلغ این قرارداد ۷۴۷ میلیون دلار است. یک سخنگوی فیس بوک در بیانیه ای کوتاه اعلام کرد که “آنها بسیار خرسند هستند که کمیسیون تجاری فدرال پس از یک بازبینی کامل و با دقت، اجازه این معامله را صادر کردند. ” هنوز نمایندگان اینستاگرام هیچ واکنش رسمی ارائه نکرده اند.

اینستاگرام یکی از رو به رشد ترین برنامه های کاربردی موبایل است که با سرعت سرسام آوری در حال رشد است، به طوریکه ظرف مدت ۲ سال از مرز ۸۰ میلیون کاربر عبور کرده است. کارشناسان معتقدند که این اقدام فیس بوک نشان از علاقه مارک زوکربرگ بنیان گذار آن به بهبود و گسترش استراتژی موبایل این غول بزرگ شبکه اجتماعی دارد.

فیس بوک در اطلاعیه ای اعلام کرد که قصد دارد تغییراتی در سیستم پیغام شخصی این سایت ایجاد کند تا مشاهده پیغام های جدید و جستجو در میان آنها برای کابران آسان تر شود. این تغییرات بدین صورت خواهد بود که پیغام و گفتگوها به جای اینکه در یک صفحه جدید باز شوند در یک ستون فهرست مانند نمایش داده می شوند، سیستمی که شبیه به آن را پیش از این در سیستم های ایمیل دیده بودیم.

خبر دیگر اینکه فیس بوک به تازگی برای شرکت های تبلیغاتی امکان جدیدی را برای بازاریابی محصولات و سرویس های خود فراهم آورده است. از این پس اگر کاربران در تولبار جستجو در بالای صفحه خود در فیس بوک به دنبال یافتن برنامه یا صفحه ای خاص باشند، ممکن است در نتایج جستجو تبلیغاتی نیز مشاهده کنند که با کلیک بر روی آنها، به صفحه آن شرکت در فیس بوک منتقل شوند.

و در پایان نگاهی داریم به آماری جالب از فیس بوک در طول روز:

تعداد کلیک های روزانه کاربران بر روی دکمه “لایک” در داخل و خارج از سایت فیس بوک: ۲٫۷ میلیاردتعداد عکس های آپلود شده در روز: ۳۰۰ میلیونتعداد روزانه جستجوهای انجام شده: ۷۰ هزارمیزان پردازش روزانه اطلاعات و داده ها توسط سایت: ۵۰۰ ترابایت