همانطور که می دانید مایکروسافت اخیراً یک خانه تکانی اساسی را شروع کرده است و محیط جدید رابط کاربری مدرن ویندوز ۸(که پیش از این مترو نامیده می شد) را آهسته آهسته وارد سیستم عامل موبایلی و دسکتاپ، آفیس و ایکس باکس کرده است و حالا نوبت به لوگوی اصلی مایکروسافت می رسد که حال و هوای مترو به خود بگیرد.

در تصویر بالا تمامی لوگوهای تاریخ مایکروسافت را مشاهده می کنید که احتمالاً تنها لوگوی قبلی برای شما آشناست. می توان به جرأت گفت که هر کسی که در ۲۵ سال اخیر با کامپیوتر سر و کار داشته حتماً برای یک بار هم که شده لوگوی قبلی مایکروسافت را دیده است و حالا باید کم کم به لوگوی جدید عادت کنیم. فونت استفاده شده در این لوگو فونت Segoe است که تقریباً از زمان عرضه ویندوز ویستا مورد استفاده قرار گرفت و نوع Light آن را نیز در ویندوز فون و ویندوز ۸ زیاد دیده ایم. لوگوی ویندوز کنار نام این شرکت نیز همان سادگی محیط مترو را القا می کند.

همچنین وب‌سایت اصلی مایکروسافت نیز در صدد این تغییر لوگو شکل و شمایل ویندوز ۸ یا همان مترو به خود گرفته است و فروشگاه های اصلی مایکروسافت در شهر بوستون و چند مکان دیگر نیز آپدیت شده اند.

منبع: فارنت