هرچند هدفون‌ها و اسپیکرها هم می‌توانند تاثیر زیادی بر کیفیت پخش موسیقی و البته لذت بیشتر کاربرانشان داشته باشند، اما همیشه یک پخش‌کننده خوب مهم‌تر است. همین موضوع کار انتخاب و خرید یک پلیر خوب و حرفه‌ای را برای علاقه‌مندان موسیقی سخت می‌کند. وب‌سایت تک لایف به‌تازگی فهرستی از بهترین دستگاه‌های Mp۳ Player برای علاقه‌مندان حرفه‌ای موسیقی را منتشر کرده است که آن را در اینجا می‌خوانید:

iPod Touch: یک انتخاب حرفه‌ای و خوب که جای هیچ شک و شبهه‌ای را برای کاربرانش باقی نمی‌گذارد. امضای اپل در پای این محصول همه چیز را تضمین می‌کند. این دستگاه قابلیت‌هایی مشابه گوشی‌های موبایل هوشمند مانند iPhone را در اختیار کاربرانش قرار می‌دهد. البته برای خرید این محصول کاربران باید هزینه نسبتا گرانی را که از ۱۹۹ دلار به بالاست، پرداخت کنند. کاربران این دستگاه امکان دانلود اپلیکیشن‌های مختلف روی آن را دارند و می‌تواند موسیقی‌های مورد علاقه‌شان را با کیفیت مناسبی گوش کنند.

Samsung Galaxy Player: هرچند برای خرید این محصول باید ۲۲۰ دلار پرداخت، اما در مقابل کاربران می‌توانند از یک دستگاه پخش موسیقی قابل حمل حرفه‌ای و مبتنی بر سیستم‌عامل آندروید بهره ببرند. این محصول که رقیبی جدی برای iPod Touch محسوب می‌شود، طراحی سبکی داشته و از یک نمایشگر ۵ اینچی تمام لمسی با کیفیت بهره می‌برد. این دستگاه امکان مرور وب و همچنین دسترسی به برنامه‌های تلویزیونی را هم برای کاربرانش فراهم می‌آورد. شاید مهم‌ترین ویژگی آن قابلیت Wi - Fi است.

Sansa Fuze: این محصول ویژه شرکت SanDisk ممکن است قابل رقابت با iPod Touch نباشد، اما ویژگی‌های خوبی مانند نمایشگر رنگی ۴/۲ اینچی و باتری با طول عمر ۲۴ ساعت را دارد که می‌تواند جالب توجه باشد. این محصول همچنین امکان ارتقای حافظه از طریق کارت‌های SD را هم در اختیار کاربرانش قرار می‌دهد. این محصول دارای رادیوی FM بوده و با قیمت ۸۰ دلار به بازار عرضه می‌شود.

سری W از Walkman: این سری از پلیرها مبتنی بر حافظه داخلی بوده که ظرفیتی از ۴ گیگابایت به بالا دارند. این دستگاه‌ها بدنه‌ای ضدآب داشته و همه مجهز به یک هدست حرفه‌ای روی خودشان هستند. باتری این محصولات در هر بار شارژ طول عمر ۸ ساعتی دارد. این سری از پلیرها با قیمتی در حدود ۸۰ دلار به بازار عرضه می‌شوند.

منبع: دنیای اقتصاد