به گزارش ملت ایران به نقل از فون آرنا، شرکت انگلیسی Kurio با عرضه گوشی هوشمندی ویژه کودکان، اعلام کرده که این دستگاه امن ترین تلفن همراهی است که برای کودکان طراحی شده است.

والدین می توانند برنامه های نصب شده روی گوشی را کنترل یا دسترسی به آنها را مسدود کنند. همچنین امکان جلوگیری از دسترسی کودکان به لیست تماس ها توسط والدین وجود دارد و آنها می توانند پنج مخاطب را برای زمان های اضطراری انتخاب کرده و کودک نمی تواند این افراد را از لیست خود پاک کند.

پدر و مادرها همچنین امکان کنترل زمان تماس فرزندشان و نیز مسدود کردن سرویس پیامک افراد خاص را دارند.

البته والدین نمی توانند متن پیامک یا MMS فرزندشان را ببینند، اما سرویس GPS روی گوشی Kurio مکان فرزندشان را هر ۱۵،۳۰ و ۶۰ دقیقه گزارش می دهد. بر این اساس اگر فرزندشان به مناطق ممنوعه وارد شوند با زنگ هشدار به آنها اطلاع داده می شود.

به این ترتیب کودکان با توجه به محدودیت هایی که والدینشان روی این گوشی اعمال کرده اند می توانند به برنامه های مختلف دسترسی پیدا کنند.

از سوی دیگر این دستگاه قابلیت ردیابی در صورت مفقود یا سرقت را دارد.

این گوشی صفحه نمایش چهار اینچی با وضوح ۴۸۰×۸۰۰ پیکسل، پردازنده چند هسته ای، یک گیگابایت RAM و پشتیبانی از اتصالات نسل سوم را دارد.

گوشی مخصوص کودکان مذکور همچنین چهار گیگابایت حافظه داخلی دارد و از کارت microSD برای افزایش میزان حافظه پشتیبانی می کند و به نسخه ۴.۲ سیستم عامل آندروید مجهز شده است.

گفته می شود این گوشی قابلیت فیلتر ۴۵۰ وب سایت از ۱۷۰ زبان مختلف را دارد.