جالب اینجاست که مقامات کره‌جنوبی به سرعت‌های ۱۰۰،۲۰۰ و حتی ۵۰۰ مگابیت بر ثانیه هم راضی نیستند و قرار است این کشور تا سال ۲۰۱۲ به اینترنت ۱۰۲۴ مگابیت بر ثانیه‌ای یا به اصطلاح ۱ گیگابیتی تجهیز شود.

بی بی سی در این خصوص گزارش داده است؛ کره‌جنوبی هم‌اکنون صاحب سریع‌ترین اینترنت جهان است. متوسط سرعت اینترنت در این کشور بر اساس گزارش شرکت آکامای، ۱۲ مگابیت بر ثانیه است که در جهان بی‌نظیر است یک روز معمولی در خانواده‌ای معمولی
خانواده کونگ جزو اقشار معمولی کره‌جنوبی هستند که از مزایای اینترنت پرسرعت بهره‌مند می‌شوند. در یک روز عادی، کوین(یکی از فرزندان این خانواده) در اتاق خواب خود سرگرم بازی‌های آنلاین است که در کشور کره‌جنوبی به عنوان ورزشی ملی پذیرفته شده است. در اتاق پذیرایی هم یونیس به همراه کودک خردسالش در حال تماشای برنامه‌های تلویزیونی هستند که از طریق اینترنت برای آن‌ها فراهم شده است.

با مشترک شدن در یک سرویس تلویزیون اینترنتی با هزینه ماهیانه ۱۹ دلار، این خانواده به ده‌ها شبکه تلویزیونی معمولی، هزاران فیلم و سرویس‌هایی مانند توئیتر دسترسی دارند. سرعت اینترنتی که این خانواده از آن استفاده می‌کنند ۱۰۰ مگابیت بر ثانیه است، اما در مورد اینترنت با سرعت ۱۰۰۰ مگابیت بر ثانیه چه می‌توان گفت؟ باید گفت این سرعت در جهان بی‌نظیر و دست‌نیافتنی است. در کشورهایی مانند انگلستان حداکثر سرعت اینترنت به چند درصد این میزان نیز نخواهد رسید. این در حالی است که وزیر فرهنگ انگلستان اعلام کرده این کشور تا سال ۲۰۱۵ سریع‌ترین اینترنت اروپا را خواهد داشت. البته برخی شرکت‌ها اکنون اینترنت ۵۰ مگابیتی را ارائه می‌دهند و دولت نیز تضمین کرده تا انتهای فعالیت مجلس فعلی این کشور، هر شهروند انگلیسی به اینترنت ۲ مگابیتی دسترسی داشته باشد.