به گزارش ملت ایران به نقل از ۲۴ آنلاین، نیوزویک از چند ماه قبل وعده داده بود که چهره‌های برجسته‌ دنیای دیجیتال و فن‌آوری را در شاخه‌های متعدد به انتخاب گروهی از مهم‌ترین کارشناسان وب و رسانه معرفی کند این مجله اکنون ۱۰۰ چهره‌ی تاثیرگذار و مهم را معرفی کرده است.

چهره‌های منتخب نیوزویک در شاخه‌های نوآوران، انقلابی‌ها، ویروس‌شناس‌ها، شخصیت‌ها، نظریه‌پردازان، فرشتگان، سازندگان و مخترع‌ها تقسیم‌بندی شده‌اند.

در اسامی انتخابی کارشناسن وب و رسانه، نام برخی از مهم‌ترین غول‌های فن‌آوری و جوانان خلاق تازه‌کار که پیش‌بینی می‌شود آینده‌ درخشانی داشته باشند، در کنار هم قرار گرفته است.

نیوزویک از مبدع فنلاندی - آمریکایی سیستم عامل آزاد لینوکس که یکی از محبوب‌ترین سیستم‌‌های عامل‌ است، به عنوان برترین سازنده در جهان وب نام برده است. لینوکس تروالدز زمانی که در دانشگاه هلسینکی فنلاند دانشجوی رشته‌ مهندسی کامپیوتر و نرم‌افزار بود، این سیستم عامل را راه‌اندازی کرد.

لینوکس تروالدز که خود حالا در بنیاد لینوکس برای گسترش سیستم‌عامل و برنامه‌های آزاد در جهان وب فعالیت می‌کند، یکی از چهره‌های سرشناس جهان در دفاع از آزادی وب نیز به شمار می‌رود.

نام برخی از مهم‌ترین غول‌های فن‌آوری و جوانان خلاق تازه‌کار که پیش‌بینی می‌شود آینده‌ درخشانی داشته باشند، در کنار هم قرار گرفته است

نیوزویک از سرگی برین، یکی از موسسان گوگل به عنوان برترین مخترع به انتخاب کارشناسان وب و رسانه نام برده است. سرگی برین که با لری پیج، موتور جست‌وجوگر گوگل را طراحی کردند و هر دو با این اختراع میلیاردر شدند، روسی‌الاصل است که در ۶ سالگی به همراه خانواده‌اش به آمریکا مهاجرت کرد.

جک دورسی، یکی از بنیان‌گذاران اولیه‌ شبکه‌ اجتماعی توئیتر به عنوان دومین پیشتاز اختراعات در جهان وب انتخاب شده است. دورسی که حالا ریاست هیئت مدیره‌ی توئیتر را نیز عهده‌دار است، به ساختن محصولی بر مبنای ساده‌ترین ایده‌ها با بیشترین تاثیر در جهان وب شهرت دارد.

دیوید کارپ، از موسسان تامبلر یکی دیگر از مخترع‌های پیشتاز به انتخاب نیوزویک است. او که اواسط دوران دبیرستان ترک تحصیل کرده و حتی دیپلم دبیرستان را هم ندارد، شبکه مایکروبلاگی تامبلر را وقتی تازه ۲۰ سال داشت، افتتاح کرد. در حال حاضر بیش از ۵۰ میلیون وبلاگ در تامبلر ثبت شده و فعالیت می‌کنند.

کوین سیستروم، یکی از بنیان‌گذاران اصلی ایسنتاگرام انتخاب بعدی نیوزویک است. ایسنتاگرام که حالا به یکی از موفق‌ترین پروژه‌های استارت‌آپ‌ها در اینترنت مشهور است، تنها یک سال و نیم بعد از افتتاح و در حالی که فقط ۱۳ کارمند داشت، موفق به جذب بیش از ۳۵ میلیون کاربر از سراسر جهان شد.

مجله نیوزویک از جیم بریر، رئیس هیئت‌مدیره‌ کمپانی بریر به عنوان یکی از مهم‌ترین افراد در این گروه نام برده است. کمپانی بریر که صاحب ۱۱ درصد سهام شبکه‌ی اجتماعی فیس‌بوک است، بعد از مارک زاکربرگ، بزرگ‌ترین سهامدار فیس‌بوک محسوب می‌شود. این کمپانی در شرکت‌های دیگری مثل دل و وال‌مارت نیز از سهامداران عمده است.

لیدی گاگا، خواننده‌ی معروف پاپ به عنوان مهم‌ترین ستاره‌ی دنیای دیجیتال انتخاب شد. او که بیش از ۲۵ میلیون فالوئر در توئیتر دارد، یکی از پرطرفدارترین ستاره‌ها در شبکه‌های اجتماعی است و به استفاده‌ی درست از امکانات وب برای تبلیغ و تماس با کاربر معروف است.

رید هافمن، از بنیان‌گذاران اصلی شبکه‌ی اجتماعی متخصصان لینکدین یکی دیگر از افرادی است که در این گروه انتخاب شده است. هافمن که ۱۵ سال است در پروژه‌های تازه در دره‌ی سیلیکون سرمایه‌گذاری می‌کند، در فیس‌بوک، دیگ و فلیکر نیز سهام قابل توجهی دارد. هافمن به شم قوی در شناسایی پروژه‌های آینده‌دار مربوط به وب شهرت دارد.

بنیان‌گذار سایت افشاگر ویکی‌لیکس که با انتشار هزاران سند محرمانه‌ سفارتخانه‌های آمریکا در نقاط مختلف جهان، موجی از خشم و تحسین و حیرت و جنجال را به وجود آورد، به عنوان مهم‌ترین انقلابی دنیای وب معرفی شده است.