چندی پیش مدیر عامل شرکت ارتباطات ثابت ایران، از حضور این شرکت در ۸۰۰۰ روستا خبر داد و گفت: با توجه به امکانات این شرکت، این آمادگی را داریم که ظرف مدت هشت ماه اینترنت پرسرعت را در منازل روستاییان راه اندازی کنیم.
به گزارش خبرنگار ارتباطات و فناوری اطلاعات خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، کارگزار در تشریح طرح ارائه ی اینترنت پرسرعت به ۸۰۰۰ روستای کشورگفته بود: بسیاری از خدمات الکترونیکی را که امروزه در شهرهای بزرگ کشور ارائه می شود به شرط فراهم شدن بستر مناسب می توان با همان کیفیت در روستاها عرضه کرد.
او با اشاره به این که بودجه این کار در قانون پیش بینی شده و درحال حاضر هم نقدینگی آن موجود است؛ اظهار کرده بود: طبق قانون، اپراتورهای تلفن همراه در کشور درصدی از درآمد خود را باید برای توسعه ی ارتباطات روستایی به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات پرداخت کنند که با توجه به وجود نقدینگی لازم برای اجرای طرح اینترنت روستایی، فقط نیازمند اعطای مجوز و امضای تفاهم نامه ای بین وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و شرکت ارتباطات ثابت ایران هستیم.
به گفته او و بر اساس اطلاعات نشریه ارتباطات در صورت امضای این تفاهم نامه و اعطای مجوز لازم از سوی وزارت ارتباطات، شرکت ارتباطات ثابت تعهد می دهد که ظرف هشت ماه اینترنت پرسرت را برای مشترکان در ۸۰۰۰ روستا تامین کند و فاز اول این طرح در دهه فجر اجرا خواهد شد.
مدیر عامل شرکت ارتباطات ثابت ایران با بیان این نکته که عرضه ی اینترنت به روستاها، بستری را فراهم می کند که همه وزارتخانه ها و
سازمان ها از سوی دولت احساس تکلیف کرده و خدمات خود را در بستر اینترنت به روستاییان ارائه کنند، اظهار کرده بود: دولت و سایر سازمان ها باید از زیرساخت های ICT و خدمات مخابرات برای افزایش چندین برابری خدمات خود استفاده کنند و به کارها سرعت بخشند.