به گزارش سرویس فناوری ملت ایران دیگر آنروزها که اسمارتفونها فقط برای تماس گرفتن و فرستادن پیام بودند گذشته است. در حال حاضر این دستگاه‌ها همه چیز زندگی‌امان شده‌اند. ما را در پیدا کردن مسیر راهنمایی می‌کنند، هر برنامه‌ای را که بخواهیم اجرا می‌کنند و از همه مهمتر در زیبا‌ترین لحظات زندگی‌امان کنارمان هستند و این لحظات را ثبت می‌کنند.

اینقدر این بخش برایمان اهمیت پیدا کرده است که در این مطلب می‌خواهیم بهترین و مورد علاقه‌ترین کمرا فونهای خود را به شما معرفی کنیم.

اولین برند ما قطعا و طبق انتظارات لومیا ۱۰۲۰ خواهد بود. اصلا چرا نباشد؟ با یک دوربین ۴۱ مگاپیکسلی، این دستگاه قادر است تصاویری بسیار دقیق و واضح بی‌اندازد، تصاویری که وضوحشان را نه تنها مدیون مگاپیکسل این دوربین بلکه مدیون OIS هستند که هنگام عکس برداری وظیفه ثابت نگه داشتن فریم را برای جلوگیری از ایجاد هر گونه تاری بر عهده دارد. ویدیوهای گرفته شده با این دوربین نیز عالی هستند و با وجود زوم Lossless همه چیز با کیفیت تمام انجام می‌شود. به این ترکیب عالی، فلش زنون را نیز بی‌افزایید و از لومیا ۱۰۲۰ به عنوان بهترین کمرا فون موجود که تا بحال ساخته شده است یاد کنید.

برند بعدی ما نوت ۳ است که یکی از بهترین دوربین‌های موجود را دارد. با ایجاد تعادلی بین حفظ کیفیت در عکاسی و فیلمبرداری، سرعت تصویر برداری، استفاده راحت و کنترل دستی هنگام استفاده و ضبط ویدیوی ۴K به همراه ظبط آهسته ۱۲۰ فریم بر ثانیه همه چیز در این دوربین به یکباره گنجانده شده است. عکسهای گرفته شده با نوت ۳ اغلب بدون نویز و با جزییات بالا هستند. در شب نیز زمانی که بیشتر دوربین‌های موبایلی جالب عمل نمی‌کنند، نوت ۳ عکسهای خوبی می‌گیرد.

بله درست می‌بینید، برند بعدی ما آیفون ۵S است. شاید خیلی‌ها الان بگویند که دوربین‌های بهتری با مگاپیکسل بیشتری وجود دارند که سر تر از آیفون ۵S هستند، اما ما می‌گوییم دوربین این اسمارتفون هنوز هم یکی از سریعترین و راحت ترینها در استفاده است. شما تنها کافیست که هدف بگیرید و دکمه شاتر را بفشارید. باقی دیگر به عهده دوربین خواهد بود. بیشتر اوقات هم این تصاویر خیلی زیباتر از آنچه از یک دوربین ۸ مگاپیکسلی انتظار داریم می‌افتند. تازه این دوربین قرار است آپدیت‌هایی دریافت کند که به عکاسی در شب آن کمک خواهند کرد.