به گزارش سرویس فن آوری ملت ایران، شرکت Lenovo نسبت به سه ماهه جولای تا سپتامبر سال گذشته توانسته است از محل فروش خدمات تلفن همراه، بیش از ۲۲۰ میلیون دلار سود خالص کسب کند که این عدد حکایت از افزایش دوبرابری سود این شرکت دارد.

Lenovo بزرگترین شرکت تولید کننده کامپیوتر های شخصی و خانگی است و با رکود در بازار این محصولات، بر روی دستگاههای تلفن همراه متمرکز شده است.

محموله های گوشی های هوشمند و تبلت های این شرکت با روند رو به رشدی در حال پیشی گرفتن از کامپیوتر های شخصی ساخت این شرکت است. بطوریکه که محموله های گوشی هوشمند در سه ماهه منتهی به ماه سپتامبر ۷۸ درصد رشد داشته و میزان رشد تبلت با افزایش چهار برابری خود، به ۲.۳ میلیون واحد رسیده است.

یانگ یوانکینک، مدیر اجرایی Lenovo در بیانیه اعلام کرد که Lenovo فقط یک شرکت رده بالای تولید کامپیوتر در جهان نیست. او اضافه کرده که این شرکت آماده است تا در صنعت تبلت و گوشی های هوشمند به رده های اول جهان دست یابد و روند رو به رشد خود را ادامه دهد.

مدیر اجرایی این شرکت احتمال داده که در در ماههای آینده Lenovo بازار کامپیوتر های شخصی را بهبود خواهد بخشید و نیز رشد مداوم در بخش تبلت را ادامه خواهد داد.

وی گفت که این شرکت اعتقاد دارد که با بهبود بازار چین می تواند رشد خود را تقویت کند.

گفتنی است، شرکت Lenovo چهل درصد از درآمد های خود را از بازار چین بدست می آورد.