مدیر عامل رایتل گفت: قطع بودن سرویس تصویر رایتل عملا بر کل کار این شرکت تأثیر گذاشته و براین اساس دنبال این هستیم دوره انحصار را افزایش دهیم.
نشست خبری رایتل صبح امروز با حضور مدیرعامل این شرکت و اهالی رسانه برگزار شد.
در بخش ابتدایی این نشست سیدمجید صدری " مدیرعامل این شرکت " با اشاره به اینکه ما تنها اپراتور هوشمند هستیم و مجوز نسل سوم را داریم، اظهار کرد: در چند سال گذشته با فراز و نشیب های بسیاری چون تغییر مدیرعامل و تحریم روبه رو بودیم و دلیل اصلی این فراز و نشیب ها نیز همین موضوعات بوده است و البته باید بگویم که این ماه سالگرد برند رایتل نیز هست.
*هزارمین سایت رایتل در شاهچراق راه اندازی شد*
وی با بیان اینکه رایتل حدود یک سال است که فعالیت خود را به صورت جدی آغاز کرده، عنوان کرد: براین اساس باید بگویم که هزارمین سایت خود را در شاهچراغ افتتاح کردیم و در برنامه توسعه ای خود ۳۶۰۰ سایت را در نظر گرفته ایم که امیدواریم با توان داخلی این شرکت و تا پایان دوره انحصار شاهد تحقق آنها باشیم.
او با اشاره به اینکه در حال حاضر در ۱۳۵ شهر فعال هستیم عنوان کرد: پوشش شهری براساس تعهدات ما قابل قبول است هرچند که معتقدم کیفیت شبکه باید بسیار بهتر از این باشد.
*شرمنده ایم که هم اکنون یک میلیون ۵۰۰ هزار مشترک داریم*
مدیرعامل رایتل همچنین درباره تعداد مشترکان این اپراتور خاطرنشان کرد: هدف ما این است که تا آخر سال مشترکان خود را به ۵ میلیون برسانیم و در حال حاضر با عرض شرمندگی یک میلیون و ۵۰۰ هزار مشترک داریم و البته باز هم اینجا باید تاکید کنم که برای رسیدن به ۵ میلیون مشترک باید تیم رایتل به صورت شبانه روزی فعالیت کند تا در انتهای سال بتوانیم شاهد جذب این میزان مشترک باشیم.
صدری ۱۰۰ درصد سهام رایتل را متعلق به شستا دانست و گفت: با توجه به اینکه خانواده تامین اجتماعی با پوشش ۳۷ میلیون نفر از مردم کشور جامعه ای عظیم است تعهدات رایتل نیز سخت تر می شود و ما باید حافظ سرمایه های جمع شده در این شرکت باشیم که غالبا بیت المال است.
*به خانواده تأمین اجتماعی سرویس ویژه می دهیم*
او افزود: در این راستا سرویس ویژه ای را برای خانواده تامین اجتماعی درنظر گرفته ایم و اولین فاز این موضوع را که جزئی از تعهدات ماست در نمایشگاه تله کام آغاز کردیم و در آینده نیز میزان تسهیلات ما بیشتر خواهد شد و در واقع سعی می کنیم سرویس ارزش افزوده خود را با کیفیتی خوب حداقل به این خانواده ارائه دهیم. هرچند که در ارائه خدمات تمامی سطح جامعه و مردم را خطاب قرار خواهیم داد.
مدیرعامل رایتل در حوزه مشتری مداری و خدماتی که قرار است این اپراتور در اختیار مردم قرار دهد، گفت: ما می خواهیم در رایتل سمبلی برای مشتری مداری ایجاد کنیم و در واقع این هدف ما با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید نیز اهمیتش چندین و چند برابر می شود.
*رقابت در Voice سخت است*
صدری افزود: با توجه به اینکه سهم بازار ارتباطات با حضور دو اپراتور همراه اول و ایرانسل و با احتساب تالیا در کشور بیشتر به سمت این اپراتورهاست، ما هدف داریم که بر سرویس های ارزش افزوده تکیه کنیم چرا که ممکن است برای جذب مشترک Voice و رقابت با اپراتورهای دیگر کمی کار مشکل باشد ولی اگر خدمات ارزش افزوده ای و به عنوان مثال پرداخت موبایلی، می توانیم موفق تر باشیم.
البته مدیرعامل رایتل معتقد است که کار اصلی این اپراتور تمرکز بر روی فروش سازمانی شده و هرچند که فروش تکی و جزء را در برنامه دارد اما سعی می کند با ورود سازمانی سهم خود از بازار ارتباطات را ارتقا بخشد و در این راستا تفاهمنامه هایی را با دانشگاه آزاد برای ارائه خدمت به دانشجویان ما و سازمان بهداشت وزارت نفت داشته است.
*پیوست فرهنگی تقریبا نهایی شده*
مدیرعامل رایتل در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه وضعیت پیوست فرهنگی این اپراتور به کجا رسید، گفت: پیوست فرهنگی ما تقریبا نهایی شده و امیدواریم با حضور آقای انتظاری دبیر شورای عالی فضای مجازی بتوانیم آن را به سرانجام برسانیم و البته این را هم باید گفت که دلیل عدم تصویب آن شاید این بوده که به درستی نتوانستیم از پیوست دفاع کنیم و برهمین اساس از اردیبهشت ماه ارتباطات تصویری ما قطع شده است. هرچند که سرویس تصویر تنها یک خدمت از مجموعه خدمت این اپراتور است.
وی افزود: پیش از انتخاب دبیر شورا نیز مکاتباتی را با وزیر ارتباطات داشتیم و هرچه سریعتر بتوانیم مانع ایجاد شده را برطرف سازیم و امیدواریم این سرویس با رعایت موضوعاتی که برای مسئولان ذیربط اهمیت دارد هرچه سریعتر مجددا راه اندازی شود.
*تعرفه مکالمه رایتل بالاتر از دو اپراتور دیگر نیست*
صدری در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه چرا نرخ خدمات مکالمه این اپراتور بالاتر از سایر فعالان این حوزه است؟ نیز عنوان کرد: وضعیت خدمات مکالمه و قیمت آن با ۲ اپراتور دیگر چندان تفاوتی ندارد و به گمانم این موضوع ناشی از ضعف اطلاع رسانی بوده چرا که حتی در بعضی موارد نرخ خدمات ما ارزان تر از دو اپراتور دیگر در می آید.
وی افزود: این ارزان تر بودن به معنا و به دنبال دمپینگ در بازار نیست و هدف ما ارائه خدماتی با قیمت حداقلی برای مردم است تا به سهولت بتوانند از آن استفاده کنند.
*درخواستی برای پروانه وای فای به رگولاتوری داده ایم*
مدیرعامل رایتل درباره اینکه قرار است پروانه وای فای نیز به رایتل ارائه شود نیز ابراز کرد، ما در این راستا درخواستی را به سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی ارائه دادیم و همچنان منتظر جوابیم. زیرا خدمات وای فای مکمل پروانه خدمات نسل سوم این اپراتور است و می تواند بستر یکپارچه ای را برای ارائه خدمات ایجاد کند.
صدری همچنین درباره اینکه با این حساب و با ارائه پروانه وای فای وضعیت شرکت های ارائه خدمات اینترنت(PAP) چگونه می شود، نیز گفت: در این راستا هیچ مشکلی وجود ندارد و ما در راستای دریافت پروانه وای فای قادریم که به این شرکت ها نیز ارائه خدمات دهیم و حتی شرکت های(PAP) گفته ایم که اگر خواستند خدماتی در این زمینه داشته باشند حاضریم که با آنها کمک کنیم.
*رومینگ رایتل تا ماه آینده راه می افتد*
وی درباره برنامه این اپراتور برای گسترش خدمات رومینگ نیز اذعان کرد: رایتل تا حال حاضر رومینگ بین الملل نداشته ولی تلاش داریم تا یک ماه آینده رومینگ این اپراتور نیز راه اندازی شود.
او در ادامه با اشاره به اینکه برای راه اندازی رومینگ باید از دو طریق اقدام کنیم عنوان کرد: روش اول این است که با شرکتی که ساختار هاب در حوزه ارتباطات بین الملل دارد را وارد مذاکره شویم و کلیه ارتباطات خود را از طریق او ترانزیت کنیم و روش دیگر رایزنی به صورت مستقیم و تک تک با تمامی اپراتورهای دنیاست که کاری سخت و زمان بر است.
*رومینگ داخلی با دیگر اپراتورها هنوز نتیجه ای نداده*
صدری درباره رومینگ داخلی نیز ابراز کرد: رومینگ داخلی در واقع خدمتی است که براساس آن هزینه های نظام جمهوری اسلامی ایران کاهش می یابد و در این راستا نامه ها و مذاکراتی را با دو اپراتور همراه اول و ایرانسل داشته ایم تا با توافقات دوجانبه بتوانیم رومینگ داخلی را به ارمغان آوریم اما هنوز به نتیجه قطعی در این زمینه نرسیده ایم.
مدیرعامل رایتل مجدداً با مواجه شدن دغدغه ای پیرامون پوشش دهی این اپراتور در شهرها خاطرنشان کرد: قبول داریم که کیفیت شبکه ما ایراد دارد و در ۱۳۵ شهری که ارائه خدمات داریم، در بعضی موارد نقاطی از استانداردهای رگولاتوری خارج است یا میزان کیفیت در آن بخش ها بالا و پایین تر از استانداردهای تعریف شده است اما نوید توسعه شبکه خودمان را تا یک ماه و نیم آینده در تهران به عمق ۳۰۰ کیلومتر می دهم که براین اساس پوشش دهی بین شهری همچون تهران تا قم و تهران تا قزوین به ارمغان بیاورد.
وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه دوره انحصار این اپراتور چه زمانی به اتمام می رسد، گفت: براساس آنچه که پیش از این به تصویب رسیده انحصار ما تا شهریور سال آینده خواهد بود اما نباید فراموش کرد که از اردیبهشت ماه سرویس تصویری ما قطع شده و حق داریم که نسبت به آن معترض باشیم که در این زمینه صحبت هایی را با واعظی وزیر ارتباطات و رگولاتوری انجام داده ایم.
*دنبال افزایش انحصار می رویم*
صدری با اشاره مجدد به اینکه تصویر تنها بخشی از سرویس های رایتل است ابراز کرد: اما قطع سرویس تصویری رایتل کل کار این اپراتور را تحت تاثیر قرار داد و در حال حاضر شاید با قطع بودن این سرویس تفاوتی بین شرایط انحصار و عدم انحصار وجود نداشته باشد و براین اساس دنبال این هستیم اگر بتوانیم دوره انحصار را افزایش دهیم.
او درباره سوال دیگری مبنی بر اینکه درست است که سرویس تصویر رایتل قطع شده اما رایتل ارائه خدمات و استارت کار خود را با تاخیر زد، پس می شود گفت که این قطعی سرویس با تاخیر اولیه یر به یر می شود؟، گفت: در ابتدای کار قرار بوده این شرکت فعالیت خود را با مشارکت خارجی ها داشته باشد که با ترک تشریفات در دولت گذشته و با تغیر و تحولات سال ۸۸ این اتفاق نیفتاد و براین اساس کمی با تاخیر فعالیت خود را آغاز کرد.
*اینترکانشکن را سعی می کنیم با تعامل پیش ببریم*
وی درباره خدمات اینترکانشکن این اپراتور نیز گفت: روی این موضوع خیلی بحثداریم و از مدیر عامل مخابرات ایران خواسته ایم تا در این راستا جلساتی را داشته باشیم و موضوع را سریعا پیگیری کنیم و در این راستا تا جایی که بشود از راه تعامل موضوع را پیش می بریم تا تمامی اپراتورها بتوانند به سود برسند در غیر این صورت اگر به جوابی نرسیم موضوع را به رگولاتوری می بریم.
مدیرعامل رایتل درباره تعرفه اینترنت این اپراتور برای سیمکارتهای فعال در بازار که گویا نرخ آنها بیش از حد معمول است نیز گفت: شدیداً دنبال کاهش تعرفه های اینترنت این اپراتور هستیم، چرا که بازار ۵ میلیونی را برای انتهای سال در نظر گرفته ایم و در این راستا باید سرویس هایی را به مردم ارائه دهیم که برای آنها جذاب باشد و در ضمن پیرامون رقابت با اپراتورهای دیگر ارائه شود.
*مشکلی با شهرداری سر نصب دکل نداریم*
وی درباره اختلاف نظر میان این اپراتور و شرکت خدمات ارتباطی شهر که مانع نصب دکل های این اپراتور در مناطق مختلف تهران شده و گویا کیفیت پایین خدمات این اپراتور ناشی از این موضوع است نیز گفت: با شرکت ارتباطات شهر هیچ مشکلی نداریم و ضمناً ما هم در چارچوب قانون عمل می کنیم.
صدری درباره فعالیت با اپراتورهای تامین کننده محتوا(CP) نیز عنوان کرد: با شرکت هایی که در زمینه کانتنت(محتوا) فعال باشند جلو خواهیم رفت و در این راستا خوب است که بگویم بحثMobile TV با معاونت رسانه های مجازی سازمان صداوسیما پیش برده ایم که نمونه ای از آن در نمایشگاه تله کام موجود بود و پرتال رایحه نیز که خدمات آن مرتبط با مناسبت های مذهبی است در این راستا خدمت می دهند و البته در آینده نزدیک از تمامی این فعالیت ها رونمایی خواهیم کرد.
*هنوز به سود نرسیده ایم*
مدیرعامل رایتل درباره سود این شرکت و همچنین دیدگاهش در ارتباط با ورود دو اپراتور دیگر در حوزه خدمات نسل سوم نیز گفت: قطعا با یک میلیون و ۵۰۰ هزار مشترک هنوز به سود نرسیده ایم و در ارتباط با فعالیت دو اپراتور دیگر در حوزه خدمات نسل سوم نیز باید بگویم هرچه که به پایان انحصار نزدیک شویم قطعا نگرانی ما از حضور اپراتورهای دیگر در این حوزه بیشتر خواهد شد.
وی همچنین در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه میزان جریمه ها و مبالغی که باید توسط این اپراتور به سازمان تنظیم مقررات پرداخت شود، چه میزان است، گفت: رگولاتوری وظیفه ای قانونی دارد که در حال عمل کردن به آن است و ما نیز کاملا با تعامل موضوعات فی مابین را سعی کرده ایم که پیش ببریم و جایی که حق قانونی ما باشد از آن دفاع می کنیم.(مدیرعامل رایتل در ارتباط با موضوع جریمه و مواردی که بعضاً شنیده می شود تخلف رایتل از پروانه صادر شده برای این شرکت بوده است پاسخ شفاف و قانع کننده ای نداد.)
*مذاکراتی با ۳ شرکت برای باندلینگ داشته ایم*
او در پایان درباره بحثباندلینگ این اپراتور با فروشندگان و نمایندگان گوشی های تلفن همراه نیز گفت: با پیش بردن بحثباندلینگ به دنبال این هستیم تا سیمکارت ها و خدمات تعریف شده بر روی استانداردهای نسل سوم را راحت تر به دست مردم برسانیم و در این راستا مذاکراتی با ۲،۳ شرکت داشته ایم که به محض قطعی شدن آن مردم می توانند سیم کارت های خود را با پک گوشی همراه تحویل بگیرند.