قیمت نهایی خودروی رانا با دخالت سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان هم اکنون در وضعیت نامشخصی قرار دارد، این در حالی است که سه‌شنبه گذشته در حاشیه نمایشگاه شیراز قائم مقام تولید ایران‌خودرو با صراحت اعلام کرد که خودروی رانا با دو قیمت متفاوت در بازار عرضه خواهد شد.

به گفته وی دومین خودروی ملی ایران خودرو در دو کلاس نیمه فول با قیمت کمتر از ۱۵ میلیون تومان و مدل فول با قیمت بالای ۱۵ میلیون تومان عرضه خواهد شد.

حسین نجاری که در جمع خبرنگاران سخن می‌گفت، در خصوص تولید قطعات رانا گفت: این خودرو با حدود ۹۰ درصد داخلی‌سازی قطعات به تولید می‌رسد و تلاش می‌کنیم تا شش ماه آینده داخلی‌سازی بیشتر قطعات انجام شود.

نجاری همچنین در خصوص تولید خودروی دنا تصریح کرد: تولید آزمایشی این خودرو پایان امسال شروع می‌‌شود و در سال ۱۳۹۲ به تولید انبوه می‌رسد.

قائم مقام تولید گروه صنعتی ایران خودرو همچنین با رد افزایش قیمت خودروهای این شرکت تصریح کرد که تنها در برخی از خودروها به دلیل افزایش امکانات از قبیل نصب ترمز ای‌بی‌اس و کیسه هوا، کمی افزایش قیمت وجود داشته است.

نجاری در خصوص تولید خودروی پژو ۲۰۶ عنوان کرد: بیش از ۹۰ درصد قطعات این خودرو در داخل تولید می‌شود و در آینده نیز میزان داخلی‌سازی این خودرو افزایش می‌یابد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر روزانه ۱۰ دستگاه پژو پارس در کارخانه ایران خودرو در استان فارس تولید می‌شود، افزود: محصولات ایران خودرو فارس با کیفیت بالا تولید می‌شوند و با برنامه‌ریزی‌های انجام شده میزان تولیدات نیز افزایش خواهد یافت و کلیه محصولات تولیدی این سایت در استان فارس عرضه خواهد شد.

نجاری همچنین اعلام کرد که وانت تندر ۹۰ در نیمه دوم امسال تولید و وارد بازار می‌شود.

منبع: دنیای اقتصاد